Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie

Wycieczka narciarska na Schönjöchl

Za siedmioma górami... Nie, nie chcemy tu mówić o siedmiu krasnoludkach. Ale można by zacząć w podobny sposób, gdyby chcieć opisać krainę marzeń, jaką jest Sarentino w Południowym Tyrolu.

Jadąc z Bolzano, do doliny można dotrzeć jedynie wąską drogą z wieloma zakrętami i długimi tunelami. Ale podróż jest tego warta, ponieważ Sarentino to raj dla miłośników przyrody. W dużej mierze nietknięte krajobrazy zapraszają do uprawiania turystyki pieszej lub rowerowej. Zimą znajduje się tu mały, przyjazny rodzinom teren narciarski i wiele możliwości rozwijania umiejętności dla narciarzy skitourowych. Na przykład na szlaku do Schönjöchlspitz.

Opis trasy

Ta łatwa trasa narciarska rozpoczyna się w Pens. Przejdź przez rzekę Talfer w prawo i podążaj ścieżką 12 stromo przez las obok strumienia. Ponieważ las się rozszerza, teren również się wyrównuje, a podjazd wkrótce wydaje się mniej uciążliwy. Na rozwidleniu ścieżek należy kierować się w lewo i wyjść poza granicę lasu na dno.

Tutaj można już zobaczyć szczyt Schönjöchl. Po łącznie 3 godzinach dotarłeś na szczyt. Zejście odbywa się po ścieżce wspinaczkowej.

Szczegóły wycieczki:

  • Długość: 3 godziny
  • Różnicawysokości: 900 m
  • Poziom trudności: łatwy
  • Zagrożenie lawinowe: w przypadku świeżego śniegu należy uzyskać raport lawinowy

Aktualne oferty wakacyjne

from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel

Jazda na nartach

Usługa