Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie

Wycieczka narciarska na Finailspitze

Ötzi, człowiek lodu, został odnaleziony we wrześniu 1991 r. przez dwóch niemieckich alpinistów w pobliżu Finailspitze (3 516 m n.p.m.).

Jeśli chcesz pójść w jego ślady i jednocześnie odbyć imponującą wycieczkę narciarską, przedstawiamy tutaj piękną trasę wspinaczkową na Finailspitze. Trasa narciarska to wycieczka po lodowcu: uważaj na szczeliny i lawiny! Dla niedoświadczonych narciarzy wycieczka ta jest zalecana tylko w towarzystwie przewodników górskich lub ekspertów.

Opis wycieczki

Wycieczka rozpoczyna się w Kurzras w Val Senales. Tutaj można zjechać na nartach do schroniska "Schönen Aussicht" lub wjechać kolejką linową na lodowiec Hochjoch. Tutaj wędruje się pod skałami Czarnej Ściany w kierunku wschodnim, wspinając się przez przełom lodowca. Na lodowcu trzeba raz po raz omijać szczeliny i jest dość stromo do górnego tarasu lodowca, a następnie na zachód od szczytu bardzo stromo do ramienia grzbietu. Grań szczytowa jest krótka, ale bardzo eksponowana. Zdobycie szczytu zajmuje 2,5 godziny.

Zejście odbywa się albo ścieżką wspinaczkową z powrotem do "Schöne Aussicht" i do Kurzras. Można też zejść pierwszym stromym zboczem, kierując się na północny wschód, a następnie na południe do schroniska Niederjoch i Similaunhütte. Ze schroniska Similaunhütte należy zejść do Vernagt. Wariant 1 jest zalecany od grudnia do lipca, wariant 2 tylko od lutego do czerwca. Jest on również zarezerwowany tylko dla dobrych narciarzy.

Szczegóły trasy:

  • Długość: 2,5 godz.
  • Różnicawysokości: 646 m
  • Poziom trudności: trudna
  • Zagrożenielawinowe: czasami wysokie (raport lawinowy i pogodowy!)

Aktualne oferty wakacyjne

from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose

In the heart of the Dolomites - ideal starting point for pleasure-seekers and sports lovers. Experience a perfect break from everyday life!

To the hotel

Zdjęcia

Ski tour in Schnals
Ski tour in Schnals

Ski tour with friends in the early morning

IDM Südtirol - AlexFilz
Ski tour in Schnals
Ski tour in Schnals

Ski tour at sunrise in Schnals

IDM Südtirol - AlexFilz
Ski tour in Schnals
Ski tour in Schnals

Kurzras is the starting point of many panoramic ski tours.

IDM Südtirol - AlexFilz
Ski tour in Schnals
Ski tour in Schnals

Ski tour with view of the Glacier Hotel Grawand

IDM Südtirol - AlexFilz

Jazda na nartach

Usługa