Find accommodation & make a request
from 118 €
Granpanorama Hotel StephansHof
Winter sports | Villanders in Eisacktal
s
from 289 €
Wellness Refugium Alpin Royal
Charm & warmth | St. Johann in Tauferer Ahrntal
from 131 €
SONNENHOF Sun/Spa/Panorama
Sporthotel | Pfalzen at Mt. Kronplatz
from 132 €
Hotel Edelweiss
ski week special | Meransen in Eisacktal
from 100 €
Hotel Tirolerhof
Gourmet hotel | Welsberg-Taisten at Mt. Kronplatz
s
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose
Active hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 201 €
Alpenpalace Luxury Hideaway & Spa Retreat
Exclusive well-being oasis | St. Johann in Tauferer Ahrntal
from 190 €
WINKLER Sport & Spa Resort
Design hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
s
from 158 €
Viktoria Alpine Spa Resort
Wellnesshotel | Hafling near Meran
from 258 €
Naturhotel Waldheim
Active hotel | Altrei in Southern South Tyrol
from 174 €
MIRABELL DOLOMITES HOTEL
Luxury . Ayurveda & SPA | Olang at Mt. Kronplatz
from 142 €
LANERHOF Active/Spa/Balance
Spa-Hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
Red Rooster
Select 1 of 1,600 Red Rooster farms now
from 185 €
Quellenhof Luxury Resort Passeier
Sport & wellness resort | Passeiertal

Firntours na wiosnę

Wiosna: nadszedł czas na klasykę! W południowotyrolskich Dolomitach freeriding i narciarstwo w głębokim śniegu to prawdopodobnie jedne z najbardziej ekscytujących sportów ekstremalnych.

Każdy, kto może twierdzić, że zjechał na nartach wszystkie tutejsze klasyki, zdecydowanie należy do zahartowanych profesjonalnych narciarzy. A każdy, kto doświadczył wysokiego na metr puchu Marmolady, gwiżdże na Kanadę.

W głębi zimy wiele stoków i wąwozów w Dolomitach jest często podatnych na lawiny. Wiosną jednak zmieniają się one w wymarzony jodłowy raj. Podczas gdy we wczesnych godzinach porannych śnieg jest nadal zmrożony i kusi narciarzy do ślizgania się, a nie wykonywania pięknych skrętów, od 10 rano staje się coraz bardziej miękki, w zależności od ilości światła słonecznego. Po prostu jędrna.

Klasyki freeride'u w Dolomitach

Jazda na nartach to czysta przyjemność, a panorama Dolomitów - Sella, Monte Cristallo, Sassolungo & Co - dodaje niezapomnianych wrażeń.

Do najpopularniejszych wycieczek firnowych należą te w Val Mezdì i w Val Setus w pobliżu Colfosco w Alta Badia. Do Mittagstal można dotrzeć przez Sass Pordoi - kolejką linową - w ciągu półgodzinnej wędrówki na nartach. Na początku zjazd tutaj jest dość stromy i wąski, później staje się szerszy, a piękne stoki czekają na czyste zakręty. W dolnej części dolina znów staje się węższa i bardziej pagórkowata, ponownie wymagając umiejętności. Nic dziwnego, że co roku odbywają się tu zawody Alta Badia Freeride Race. Najlepsi zawodowcy opuszczają dolinę w południe w zaledwie 8 minut, podczas gdy "normalne czasy" wynoszą od 15 do 20 minut.

Aby dostać się do Val Setus, polecamy specjalną wiosenną wycieczkę narciarską: przypnij do plecaka ślizgacze firnowe, wejdź na via ferratę Pisciadu i zjedź na nartach przez Val Setus. Uwaga: Na tę wycieczkę zdecydowanie należy zabrać raki, ponieważ via ferrata może być czasami dość oblodzona. Ale zjazd jest z pewnością niezapomnianym przeżyciem.

Jeśli wolisz jeszcze trudniejsze wycieczki, wybierz Holzer Rinne lub Sassongher Rinne (również w obszarze Sella). Obie są niezwykle trudne i dlatego zarezerwowane są wyłącznie dla doświadczonych freeriderów.

Current holiday offers

from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel
from 105 €
Naturhotel Die Waldruhe

Alpine meets Mediterranean in every facet, with wellness and experiences for nature lovers, active holiday-makers and indulgence seekers.

To the hotel
from 122 €
Hotel & SPA RESORT Majestic

TOP hotel ****s in Pustertal - large garden with swimming pool, natural bathing pond, saunas, guided hikes and much more!

To the hotel
from 110 €
Familienhotel Bella Vista

Experience autumn with the whole family in Vinschgau: hiking programme, childcare, caressing ponies and time for relaxation.

To the hotel

Jazda na nartach

Selected accommodations in Dolomites

Service