Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie
from 131 €
SONNENHOF Sun/Spa/Panorama
Sporthotel | Pfalzen at Mt. Kronplatz
from 96 €
Falkensteiner Hotel & Spa Sonnenparadies
Wellness hotel | Terenten at Mt. Kronplatz
from 142 €
LANERHOF Active/Spa/Balance
Spa-Hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
s
from 110 €
Hotel Fameli
Family & spa resort | Olang at Mt. Kronplatz
from 190 €
WINKLER Sport & Spa Resort
Design hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 155 €
MIRABELL DOLOMITES HOTEL
Luxury . Ayurveda & SPA | Olang at Mt. Kronplatz
s
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose
Active hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz

Firntours na wiosnę

Wiosna: nadszedł czas na klasykę! W południowotyrolskich Dolomitach freeriding i narciarstwo w głębokim śniegu to prawdopodobnie jedne z najbardziej ekscytujących sportów ekstremalnych.

Każdy, kto może twierdzić, że zjechał na nartach wszystkie tutejsze klasyki, zdecydowanie należy do zahartowanych profesjonalnych narciarzy. A każdy, kto doświadczył wysokiego na metr puchu Marmolady, gwiżdże na Kanadę.

W głębi zimy wiele stoków i wąwozów w Dolomitach jest często podatnych na lawiny. Wiosną jednak zmieniają się one w wymarzony jodłowy raj. Podczas gdy we wczesnych godzinach porannych śnieg jest nadal zmrożony i kusi narciarzy do ślizgania się, a nie wykonywania pięknych skrętów, od 10 rano staje się coraz bardziej miękki, w zależności od ilości światła słonecznego. Po prostu jędrna.

Klasyki freeride'u w Dolomitach

Jazda na nartach to czysta przyjemność, a panorama Dolomitów - Sella, Monte Cristallo, Sassolungo & Co - dodaje niezapomnianych wrażeń.

Do najpopularniejszych wycieczek firnowych należą te w Val Mezdì i w Val Setus w pobliżu Colfosco w Alta Badia. Do Mittagstal można dotrzeć przez Sass Pordoi - kolejką linową - w ciągu półgodzinnej wędrówki na nartach. Na początku zjazd tutaj jest dość stromy i wąski, później staje się szerszy, a piękne stoki czekają na czyste zakręty. W dolnej części dolina znów staje się węższa i bardziej pagórkowata, ponownie wymagając umiejętności. Nic dziwnego, że co roku odbywają się tu zawody Alta Badia Freeride Race. Najlepsi zawodowcy opuszczają dolinę w południe w zaledwie 8 minut, podczas gdy "normalne czasy" wynoszą od 15 do 20 minut.

Aby dostać się do Val Setus, polecamy specjalną wiosenną wycieczkę narciarską: przypnij do plecaka ślizgacze firnowe, wejdź na via ferratę Pisciadu i zjedź na nartach przez Val Setus. Uwaga: Na tę wycieczkę zdecydowanie należy zabrać raki, ponieważ via ferrata może być czasami dość oblodzona. Ale zjazd jest z pewnością niezapomnianym przeżyciem.

Jeśli wolisz jeszcze trudniejsze wycieczki, wybierz Holzer Rinne lub Sassongher Rinne (również w obszarze Sella). Obie są niezwykle trudne i dlatego zarezerwowane są wyłącznie dla doświadczonych freeriderów.

Aktualne oferty wakacyjne

from 106 €
Die Waldruhe

Mountain wellness and long-lasting relaxation – pefect for wellness and nature lovers, for active holidaymakers and relaxation seekers.

To the hotel
from 100 €
Hotel Tirolerhof

Welcome to the Tirolerhof at the gateway to the Gsieser Valley. Your perfect place for active holidays and pure relaxation!

To the hotel
7 = 6
Naturhotel Waldheim

Hikes and wellness in Altrei! 7 nights at the price of 6. Relaxation and tranquillity you expect from your holiday.

To the offer
from 122 €
Hotel & SPA RESORT Majestic

TOP hotel ****s in Pustertal - large garden with swimming pool, natural bathing pond, saunas, guided hikes and much more!

To the hotel

Jazda na nartach

Wybrane zakwaterowanie in the Dolomites

DAS MAJESTIC – HOTEL & SPA - Reischach at Mt. Kronplatz
Top Hotel
superior
DAS MAJESTIC – HOTEL & SPA
Reischach at Mt. Kronplatz
4,8 Doskonały

Exclusive wellness hotel in a dreamlike position, with excellent cuisine & rich activity offer in the Kronplatz Dolomites Region!

z 145 € dziennie
Mirabell Dolomites Hotel . Luxury . Ayurveda & SPA - Olang at Mt. Kronplatz
Top Hotel
Mirabell Dolomites Hotel . Luxury . Ayurveda & SPA
Olang at Mt. Kronplatz
4,8 Doskonały

Luxurious 5-star hotel in the Dolomites, with wellness world, golf school and gourmet cuisine, ideal for enjoyable and adventurous ski, hiking and bike holidays at Mt. Kronplatz.

z 155 € dziennie
Hotel Sonnalp - Obereggen in Eggental
Top Hotel
superior
Hotel Sonnalp
Obereggen in Eggental
4,9 Doskonały

Award-winning cuisine (3 toques by Gault Millau), with modern rooms & suites, indoor pool and heated outdoor pool.

z 150 € dziennie
Hotel Alpen Tesitin Panorama Wellness Resort - Welsberg-Taisten at Mt. Kronplatz
Top Hotel
Hotel Alpen Tesitin Panorama Wellness Resort
Welsberg-Taisten at Mt. Kronplatz
4,9 Doskonały

South Tyrolean friendliness, modern feel-good ambience, magnificent view of the Dolomites, outdoor sun infinity pool with wow effect and 180° dream panorama.

z 199 € dziennie
Usługa