Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie

Wycieczka narciarska po Dürrenstein

Dürrenstein jest popularnym celem wędrówek zarówno latem, jak i zimą. Jeśli chcesz wspiąć się na górę o wysokości 2 893 m w śniegu, powinieneś zaplanować wycieczkę na wiosnę.

Kiedy jest świeży śnieg lub w zimie, góra nie jest całkowicie bezpieczna. Dlatego umieściliśmy Dürrenstein na naszej liście wycieczek pod koniec kwietnia. Dokładnie 27 kwietnia. Wcześnie rano o 6, po gwiaździstej nocy, pojechaliśmy z Brunico w Val Pusteria do Prato Piazza. Śniegu było tam jeszcze na tyle dużo, że mogliśmy przypiąć nasze już przygotowane narty tourowe.

O 6.45 wyruszyliśmy w drogę. Trzymaliśmy się bardzo daleko po lewej stronie, aby zaoszczędzić drogę, musieliśmy odpiąć narty na krótką chwilę, a następnie wspięliśmy się po zmrożonym śniegu. Nie było żadnych problemów z orientacją: przed nami było chyba z 10 skitourowców, którzy przecięli drogę na górę. Szliśmy więc w górę szerokimi serpentynami i wkrótce musieliśmy założyć raki, tak zmrożony był śnieg. W międzyczasie wyprzedzali nas szybsi skitourowcy, a mnie przynajmniej brakowało tchu.

Po dokładnie dwóch godzinach dotarliśmy do celu, krzyż na szczycie świecił na nas i mogliśmy wygodnie napić się herbaty, zjeść śniadanie i porozmawiać z innymi skitourowcami.

Po około godzinie ruszyliśmy w dół. Niestety, nie czekaliśmy wystarczająco długo, pokrywa śnieżna była wciąż zbyt twarda, rzadko mówiąc o lataniu w firnie. Po zaledwie 10 minutach byliśmy z powrotem na Prato Piazza i nagrodziliśmy się strudlem jabłkowym i dobrym sokiem jabłkowym.

Podsumowując, miła wycieczka i w danych warunkach absolutnie żadnego zagrożenia lawinowego.

Aktualne oferty wakacyjne

from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose

In the heart of the Dolomites - ideal starting point for pleasure-seekers and sports lovers. Experience a perfect break from everyday life!

To the hotel

Zdjęcia

Ski tour Dürrenstein
Ski tour Dürrenstein

From Plätzwiese in prags to Mt. Dürrenstein with view of the Three Peaks

CAI Sezione di Brunico - Vittorio De Zordo
Ski tour Dürrenstein
Ski tour Dürrenstein

Dreamlike ski tour in Hochpustertal in spring

CAI Sezione di Brunico - Vittorio De Zordo

Jazda na nartach

Usługa