Find accommodation & make a request
s
from 158 €
Viktoria Alpine Spa Resort
Wellnesshotel | Hafling near Meran
from 132 €
Hotel Edelweiss
ski week special | Meransen in Eisacktal
from 133 €
Vitalpina Hotel Schulerhof
Active hotel | Plaus near Meran
from 201 €
Alpenpalace Luxury Hideaway & Spa Retreat
Exclusive well-being oasis | St. Johann in Tauferer Ahrntal
s
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose
Active hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 142 €
LANERHOF Active/Spa/Balance
Spa-Hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 185 €
Quellenhof Luxury Resort Passeier
Sport & wellness resort | Passeiertal
from 174 €
MIRABELL DOLOMITES HOTEL
Luxury . Ayurveda & SPA | Olang at Mt. Kronplatz
from 190 €
WINKLER Sport & Spa Resort
Design hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
s
from 289 €
Wellness Refugium Alpin Royal
Charm & warmth | St. Johann in Tauferer Ahrntal
from 131 €
SONNENHOF Sun/Spa/Panorama
Sporthotel | Pfalzen at Mt. Kronplatz
The NEW South Tyrol Blog
The best stories from South Tyrol - Get inspired!
from 258 €
Naturhotel Waldheim
Active hotel | Altrei in Southern South Tyrol
from 100 €
Hotel Tirolerhof
Gourmet hotel | Welsberg-Taisten at Mt. Kronplatz

Wędkarstwo w Południowym Tyrolu

Południowy Tyrol obfituje w strumienie, rzeki i jeziora, oferując wędkarzom i rybakom wspaniałe łowiska w imponująco pięknym krajobrazie. Od rwących górskich potoków po idylliczne zbiorniki wodne - duży wybór wód o zróżnicowanych krajobrazach linii brzegowej i wysokiej jakości wody gwarantuje wędkarzom naturalne i relaksujące wakacje.

Ze względu na swoje wewnątrzalpejskie położenie na południowym krańcu Alp, Południowy Tyrol jest obszarem granicznym dla różnych stref klimatycznych, a ze względu na szybkie następowanie po sobie różnych poziomów wysokości, powstały różnorodne typy zbiorników wodnych. Stworzyło to różnorodne siedliska dla zwierząt i roślin. Łącznie wody wędkarskie w Południowym Tyrolu osiągają wielkość około 2800 hektarów.

Pstrąg i lipień, sieja i szczupak

Typowe dla górskich krajobrazów są wody o niskich temperaturach i często silnych prądach. Takie strumienie, rzeki i górskie jeziora zamieszkane przez ryby łososiowate dominują również w wodach wędkarskich Południowego Tyrolu. Często występuje tu pstrąg potokowy, pstrąg marmurkowy, pstrąg tęczowy i golec potokowy. Odcinki rzek na nizinach dolinnych, które nie są dotknięte żadnymi większymi zrzutami, są uważane za regiony lipienia, ale lipień występuje również w jeziorze Dobbiaco.

Jeziora w Überetsch, wolno płynące rowy doliny Etsch i niektóre stawy to typowe wody karpiowate z karpiem, linem i okoniem jako dominującymi gatunkami ryb. Z kolei w jeziorze Haider występuje głównie sieja. Szczupaki występują w jeziorze Haider, jeziorze Kaltern, jeziorach Monticolo, jeziorze Vahrner i jeziorze Costalovara. Poszukiwane drapieżne ryby można również znaleźć w kilku rowach doliny Etsch i okazjonalnie w rzece Etsch od Merano.

Licencja wędkarska i karta wędkarska

Miejscowi muszą zdać egzamin wędkarski, aby uzyskać licencję wędkarską i wymagają licencji wędkarskiej B. Z kolei goście zagraniczni mogą nabyć licencję wędkarską D za opłatą w wielu biurach turystycznych i innych punktach dystrybucji, takich jak niektóre hotele i zajazdy. Licencja jest wówczas ważna przez 10 lat.

Ponadto wędkarze i rybacy muszą mieć przy sobie ważny dowód osobisty lub paszport zgodny z licencją wędkarską. Zasadniczo każdy, kto chce łowić ryby w Południowym Tyrolu, oprócz licencji wędkarskiej potrzebuje karty wędkarskiej na wodę (karta dzienna), którą można kupić w punktach dystrybucji zarządcy wód wędkarskich.

W przypadku wód, które nie znajdują się na liście wód publicznych, licencja wędkarska nie jest wymagana. Na przykład w przypadku następujących jezior wędkarskich należy zakupić tylko jedną kartę i przestrzegać regulaminu zarządcy: Thara See Lounge w Kematen (gmina Sand in Campo Tures), Sportfischerei Wörndle w Cornedo all'Isarco, Fischerteich Prad i Fischerteich beim Sandwirt w San Leonardo in Passiria.

Current holiday offers

from 105 €
Naturhotel Die Waldruhe

Alpine meets Mediterranean in every facet, with wellness and experiences for nature lovers, active holiday-makers and indulgence seekers.

To the hotel
from 110 €
Familienhotel Bella Vista

Experience autumn with the whole family in Vinschgau: hiking programme, childcare, caressing ponies and time for relaxation.

To the hotel
from 122 €
Hotel & SPA RESORT Majestic

TOP hotel ****s in Pustertal - large garden with swimming pool, natural bathing pond, saunas, guided hikes and much more!

To the hotel
from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel

Images

Lake Maggima
Lake Maggima

The reservoir is perfect for fishing and relaxing.

© TVB Tauferer Ahrntal - MK Photo
Fishing in Southtyrol
Fishing in Southtyrol

Fishing in Southtyrol

© Pixabay
Fishing in Southtyrol
Fishing in Southtyrol

Fishing in Southtyrol

© Pixabay
Fishing in Southtyrol
Fishing in Southtyrol

Fishing in Southtyrol

© Pixabay
Fishing in Southtyrol
Fishing in Southtyrol

Fishing in Southtyrol

© Pixabay

Inne sporty

Selected accommodations in South Tyrol

Service