Find accommodation & make a request
from 190 €
WINKLER Sport & Spa Resort
Design hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 174 €
MIRABELL DOLOMITES HOTEL
Luxury . Ayurveda & SPA | Olang at Mt. Kronplatz
from 131 €
SONNENHOF Sun/Spa/Panorama
Sporthotel | Pfalzen at Mt. Kronplatz
The NEW South Tyrol Blog
The best stories from South Tyrol - Get inspired!
from 142 €
LANERHOF Active/Spa/Balance
Spa-Hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 258 €
Naturhotel Waldheim
Active hotel | Altrei in Southern South Tyrol
s
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose
Active hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz

Płatna droga na Tre Cime di Lavaredo

Bez wątpienia warto zobaczyć Tre Cime di Lavaredo w samym sercu Dolomitów. Dobrze, że od maja do października istnieje kilka sposobów, aby zbliżyć się do uderzających skalistych szczytów: pieszo, samochodem lub korzystając z usługi wahadłowej. Zimą płatna droga pozostaje zamknięta dla ruchu.

Jeśli nie chcesz lub nie możesz iść pieszo przez kilka godzin, najlepiej skorzystać z dobrze rozwiniętej, ale płatnej drogi, która prowadzi na południową stronę Tre Cime di Lavaredo w Misurina (między Dobbiaco i Cortiną). Tam, na wysokości 2333 metrów nad poziomem morza, znajduje się schronisko Auronzo Hut.

Stąd do Tre Cime di Lavaredo można dotrzeć spokojnym szlakiem turystycznym. Prowadzi on przez schronisko Lavaredo i Paternsattel do schroniska Tre Cime di Lavaredo - oczywiście z zapierającą dech w piersiach panoramą i wspaniałym widokiem na punkt orientacyjny Cime Dolomity.

Droga płatna do schroniska Auronzo Hut

Godziny otwarcia:

  • W zależności od warunków śniegowych, droga do schroniska Auronzo Hut jest zwykle otwarta od końca maja do końca października.
  • Parkingów przy schronisku Auronzo Hut nie można rezerwować online. Gdy tylko wszystkie miejsca parkingowe zostaną zajęte, droga może zostać zamknięta dla samochodów.

Ceny za przejazdpłatną drogą/parking 2023:

  • Samochód: €30 | Motocykl: €20 | Kampery i pojazdy powyżej 2,10 m: €45
  • Autobus do 30 osób: €60 | Autobus powyżej 30 osób: €120

Bilet jest ważny od momentu wystawienia do północy tego samego dnia. Cena dzienna jest doliczana za każdy kolejny dzień.

Tre Cime di Lavaredo Shuttle

W miesiącach letnich (mniej więcej od początku czerwca do początku października) autobus wah adłowy jest przyjazną dla środowiska alternatywą dla podróży do schroniska Auronzo Hut. Kursuje on z dworca autobusowego w Dobbiaco i można z niego korzystać na podstawie własnych biletów lub karnetu Południowego Tyrolu. HolidayPass i inne karty mobilne nie są ważne, podobnie jak transport rowerów.

Aby skorzystać z transferu, wymagana jest rezerwacja online z płatnością online na cały okres (nawet w przypadku korzystania z Południowego Tyrolu Pass). Pozostałe bilety są dostępne na dworcu autobusowym i kolejowym w Dobbiaco.

Dodatkowe informacje:

Ponieważ droga dojazdowa i schronisko Auronzo Hut nie znajdują się już w Południowym Tyrolu, ale w sąsiedniej prowincji Belluno, prosimy o bezpośredni kontakt z lokalnymi władzami w celu uzyskania dalszych informacji:

Current holiday offers

from 122 €
Hotel & SPA RESORT Majestic

TOP hotel ****s in Pustertal - large garden with swimming pool, natural bathing pond, saunas, guided hikes and much more!

To the hotel
from 100 €
Hotel Tirolerhof

Welcome to the Tirolerhof at the gateway to the Gsieser Valley. Your perfect place for active holidays and pure relaxation!

To the hotel
from 105 €
Naturhotel Die Waldruhe

Alpine meets Mediterranean in every facet, with wellness and experiences for nature lovers, active holiday-makers and indulgence seekers.

To the hotel
from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel

Warto wiedzieć

Selected tips

Vitalpina Hotels Südtirol

Mountains are life. We share your passion for the outdoors and show you South Tyrol's mountain and natural landscapes from their most sustainable side.

To the hotels
Service