Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie
from 106 €
Die Waldruhe
Nature holiday | Kiens at Mt. Kronplatz
from 131 €
SONNENHOF Sun/Spa/Panorama
Sporthotel | Pfalzen at Mt. Kronplatz
7 = 6
Naturhotel Waldheim
Active hotel | Altrei in Southern South Tyrol
from 155 €
MIRABELL DOLOMITES HOTEL
Luxury . Ayurveda & SPA | Olang at Mt. Kronplatz
from 190 €
WINKLER Sport & Spa Resort
Design hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
s
from 110 €
Hotel Fameli
Family & spa resort | Olang at Mt. Kronplatz
s
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose
Active hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz

Płatna droga na Tre Cime di Lavaredo

Bez wątpienia warto zobaczyć Tre Cime di Lavaredo w samym sercu Dolomitów. Dobrze, że od maja do października istnieje kilka sposobów, aby zbliżyć się do uderzających skalistych szczytów: pieszo, samochodem lub korzystając z usługi wahadłowej. Zimą płatna droga pozostaje zamknięta dla ruchu.

Jeśli nie chcesz lub nie możesz iść pieszo przez kilka godzin, najlepiej skorzystać z dobrze rozwiniętej, ale płatnej drogi, która prowadzi na południową stronę Tre Cime di Lavaredo w Misurina (między Dobbiaco i Cortiną). Tam, na wysokości 2333 metrów nad poziomem morza, znajduje się schronisko Auronzo Hut.

Stąd do Tre Cime di Lavaredo można dotrzeć spokojnym szlakiem turystycznym. Prowadzi on przez schronisko Lavaredo i Paternsattel do schroniska Tre Cime di Lavaredo - oczywiście z zapierającą dech w piersiach panoramą i wspaniałym widokiem na punkt orientacyjny Cime Dolomity.

Droga płatna do schroniska Auronzo Hut

Godziny otwarcia:

  • W zależności od warunków śniegowych, droga do schroniska Auronzo Hut jest zwykle otwarta od końca maja do końca października. Obecnie droga jest nadal zamknięta.
  • Parkingów przy schronisku Auronzo Hut nie można rezerwować online. Gdy tylko wszystkie miejsca zostaną zajęte, droga może zostać zamknięta dla samochodów.

Ceny za przejazdpłatną drogą/parking 2024:

  • Samochód: €30 | Motocykl: €20 | Kampery i pojazdy powyżej 2,10 m: €45
  • Autobus do 30 osób: €60 | Autobus powyżej 30 osób: €120

Bilet parkingowy jest ważny przez 12 godzin od momentu jego wystawienia. W przypadku przekroczenia 12 godzin zostanie doliczona cena dodatkowego biletu.

Tre Cime di Lavaredo Shuttle

W miesiącach letnich (od 01.06. do 13.10.2024 r.) autobus wah adłowy jest przyjazną dla środowiska alternatywą dla wejścia do schroniska Auronzo Hut. Zaczyna się na dworcu autobusowym w Dobbiaco i można z niego korzystać z własnymi biletami lub z karnetem Południowego Tyrolu. HolidayPass i inne karty mobilne nie są ważne, podobnie jak transport rowerów.

Aby skorzystać z transferu, wymagana jest rezerwacja online z płatnością online na cały okres (nawet w przypadku korzystania z Południowego Tyrolu Pass). Pozostałe bilety są dostępne na dworcu autobusowym i kolejowym w Dobbiaco.

Dodatkowe informacje:

Ponieważ droga dojazdowa i schronisko Auronzo Hut nie znajdują się już w Południowym Tyrolu, ale w sąsiedniej prowincji Belluno, prosimy o bezpośredni kontakt z lokalnymi władzami w celu uzyskania dalszych informacji:

Aktualne oferty wakacyjne

from 96 €
Falkensteiner Hotel & Spa Sonnenparadies

The excellent location on the sunny plateau in Terenten, it’s an ideal starting point for your mountain excursions!

To the hotel
from 142 €
LANERHOF Active/Spa/Balance

A refuge to arrive and rest, since ever characterised by the warm hospitality of the Winkler family.

To the hotel
from 122 €
Hotel & SPA RESORT Majestic

TOP hotel ****s in Pustertal - large garden with swimming pool, natural bathing pond, saunas, guided hikes and much more!

To the hotel
from 100 €
Hotel Tirolerhof

Welcome to the Tirolerhof at the gateway to the Gsieser Valley. Your perfect place for active holidays and pure relaxation!

To the hotel

Warto wiedzieć

Wybrane wskazówki

BikeHotels South Tyrol

With the sun on your face, the wind in your hair and South Tyrol in front of your eyes, a holiday on the sunny side of the Alps is the purest pleasure.

To the hotels
Relaxation on top
Vitalpina Hotels Südtirol

Experience the breathtaking mountain and natural landscape in and around the Vitalpina Hotels. The perfect relaxation for body and soul!

To the hotels
Usługa