Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie
s
from 150 €
Hotel Sonnalp
Connoisseur hotel | Obereggen in Eggental

Wakacje w Cornedo all'Isarco

Val d'Ega odgałęzia się od Valle Isarco w Cornedo all'Isarco. Dzięki swojemu położeniu, Cornedo all'Isarco jest idealnym miejscem na urozmaicone wakacje w Południowym Tyrolu: miłośnicy pieszych i rowerowych wycieczek znajdą tu coś dla siebie, podobnie jak miłośnicy wina i kultury.

Różne wioski w gminie Cornedo all'Isarco są rozrzucone na różnych wysokościach: wioski Kardaun i Blumau znajdują się na dnie doliny, wioska Cornedo all'Isarco nieco wyżej, a wioski Collepietra i Gummer w panoramicznych miejscach jeszcze wyżej.

Castle of Kerneid
Castle of Kerneid

This 16th century castle surmounts an almost vertical cliff

TV Steinegg
Max Valier observatory
Max Valier observatory

Max Valier observatory

Eggental

Atrakcje kulturalne

Każdy, kto spędza wakacje w Cornedo all'Isarco, powinien koniecznie odwiedzić zamek Cornedo all'Isarco, który został zbudowany w XIII wieku. Strzeże on wejścia do Val d'Ega na stromej skale i można go zwiedzać z przewodnikiem od kwietnia do października. Wizyta w Muzeum Collepietra jest również możliwa tylko z przewodnikiem: zwiedzanie muzeum zapewnia ciekawy wgląd w codzienne życie ludzi, którzy żyli w tym regionie w dawnych czasach.

Obserwatorium i planetarium

Ekscytujące spojrzenie na wszechświat, które zachwyci zarówno młodych, jak i starszych, można znaleźć w gwiezdnej wiosce Gummer. Planetarium znajduje się w samym centrum wioski, a obserwatorium Maxa Valiera z obserwatorium słonecznym Petera Anicha w Obergummer oferuje wspaniałe możliwości obserwacji zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia. Na Planet Trail, 7-kilometrowym szlaku okrężnym, można poznać wszystkie planety naszego Układu Słonecznego podczas wędrówki.

Skiing area Obereggen
Skiing area Obereggen

Skiing on the beautiful slopes of Obereggen

Obereggen - Paolo Codeluppi

Turystyka piesza i rowerowa

W okolicy Cornedo znajduje się duży wybór tras dla aktywnych wczasowiczów. Wędrówki przez winnice to idealny sposób na połączenie aktywności sportowej i przyjemności, nie tylko podczas jesiennego Törggelen. Dolomity z Latemar i Rosengarten przyciągają miłośników szczytów i wspinaczki, a tor Latemar to wymarzona trasa dla rowerzystów górskich. Rodziny pokochają ścieżkę rowerową w Valle Isarco, a rowerzyści szosowi wybór łatwych i trudnych tras rowerowych.

Narciarstwo i zakupy

Z miejscowości Cornedo all'Isarco miłośnicy sportów zimowych mogą w około 30 minut dojechać samochodem do przyjaznych rodzinom ośrodków narciarskich Obereggen i Carezza. Stolica Południowego Tyrolu, Bolzano, jest jeszcze bliżej: zimą wczasowicze mogą spacerować po jarmarku bożonarodzeniowym, a przez cały rok Bolzano zachwyca odwiedzających pięknymi sklepami, muzeami i restauracjami.

Zdjęcia

Karneid
Karneid

In Karneid, you can enjoy wonderful views of Mt. Schlern.

Internet Consulting - Fabian Auer
View from Karneid to Bozen
View from Karneid to Bozen

From the village of Karneid, you can enjoy a wonderful panoramic view of Eisacktal and the capital Bozen.

Internet Consulting - Fabian Auer
Castle of Kerneid
Castle of Kerneid

This 16th century castle surmounts an almost vertical cliff

TV Steinegg

Atrakcje in Karneid

Usługa