Find accommodation & make a request

Wakacje w Cornedo all'Isarco

Dolina Val d'Ega odgałęzia się od doliny Valle Isarco w Cornedo all'Isarco. Ze względu na swoje położenie, Cornedo all'Isarco jest idealnym miejscem na urozmaicone wakacje w Południowym Tyrolu: miłośnicy pieszych i rowerowych wycieczek znajdą tu coś dla siebie, podobnie jak miłośnicy wina i kultury.

Różne wioski w gminie Cornedo all'Isarco są rozrzucone na różnych wysokościach: frakcje Kardaun i Blumau znajdują się w dolinie, wioska Cornedo all'Isarco nieco powyżej, a frakcje Collepietra i Gummer w panoramicznych lokalizacjach jeszcze wyżej.

Castle of Kerneid
Castle of Kerneid

This 16th century castle surmounts an almost vertical cliff

© TV Steinegg
Max Valier observatory
Max Valier observatory

Max Valier observatory

© Eggental

Atrakcje kulturalne

Jeśli jesteś na wakacjach w Cornedo all'Isarco, zdecydowanie powinieneś odwiedzić zamek Cornedo all'Isarco, który został zbudowany w XIII wieku. Stoi on na stromej skale strzegącej wejścia do Val d 'Ega i można go zwiedzać z przewodnikiem od kwietnia do października. Wizyta w Muzeum Collepietra jest również możliwa tylko z przewodnikiem: zwiedzanie muzeum zapewnia ciekawe wrażenia z codziennego życia ludzi, którzy żyli w tym regionie w dawnych czasach.

Obserwatorium i planetarium

Ekscytujące spojrzenie na wszechświat, które zachwyci zarówno młodych, jak i starszych, można znaleźć w gwiezdnej wiosce Gummer. Planetarium znajduje się bezpośrednio w centrum wioski, a Obserwatorium Maxa Valiera z Obserwatorium Słonecznym Petera Anicha w Obergummer oferuje wspaniałe możliwości obserwacji w nocy, ale także w ciągu dnia. Na Planet Trail, okrężnej ścieżce o długości 7 km, można poznać wszystkie planety naszego Układu Słonecznego podczas wędrówki.

Skiing area Obereggen
Skiing area Obereggen

Skiing on the beautiful slopes of Obereggen

© Obereggen - Paolo Codeluppi

Turystyka piesza i rowerowa

Wokół Cornedo all'Isarco znajduje się szeroki wybór tras dla aktywnych wczasowiczów. Wędrówki przez winnice to idealny sposób na połączenie aktywności sportowej i przyjemności, nie tylko podczas Törggelen jesienią. Dolomity z Latemar i Catinaccio przyciągają wspinaczy i alpinistów, a tor Latemar to wymarzona trasa dla rowerzystów górskich. Rodziny będą zachwycone ścieżką rowerową w Valle Isarco, a rowerzyści szosowi będą cieszyć się wyborem łatwych i trudnych tras rowerowych.

Narciarstwo i zakupy

Z miejscowości Cornedo all'Isarco miłośnicy sportów zimowych mogą w około 30 minut dojechać samochodem do przyjaznych rodzinom ośrodków narciarskich Obereggen i Carezza. Jeszcze bliżej znajduje się stolica Południowego Tyrolu, Bolzano: zimą wczasowicze przechadzają się po jarmarku bożonarodzeniowym, a przez cały rok Bolzano zachwyca pięknymi sklepami, muzeami i restauracjami.

Images

View from Karneid to Bozen
View from Karneid to Bozen

From the village of Karneid, you can enjoy a wonderful panoramic view of Eisacktal and the capital Bozen.

© Internet Consulting - Fabian Auer
Karneid
Karneid

In Karneid, you can enjoy wonderful views of Mt. Schlern.

© Internet Consulting - Fabian Auer
Castle of Kerneid
Castle of Kerneid

This 16th century castle surmounts an almost vertical cliff

© TV Steinegg

Attractions in Karneid

Service