Find accommodation & make a request
Reading time about
minutes
minute
06. października 2023

Prawdziwa przyjemność zakupów z Pur Południowym Tyrolu

Południowy Tyrol to kraina, która oferuje kulinarne specjały z pogranicza alpejskiej przyziemności i śródziemnomorskiej lekkości - a także wysokiej jakości rzemiosło z pogranicza tradycji i innowacji. Imponująco duży wybór specjałów Południowego Tyrolu można znaleźć na 5 targach dla smakoszy Pur Südtirol.

Historia sukcesu Pur Południowym Tyrolu rozpoczęła się w 2010 roku wraz z otwarciem Genussmarkt w Merano. W 2019 roku otwarto najnowszy oddział w Bressanone. Oddziały w Bolzano, Brunico, Bressanone, Lana i Merano są nie tylko sklepami, ale także oferują regularne degustacje i mieszczą bistro z winiarnią lub na wynos. Koncepcja Pur Południowego Tyrolu łączy przyjemność na miejscu z przyjemnością w domu.

Genuine shopping delight with Pur Südtirol
Genuine shopping delight with Pur Südtirol

The selection of South Tyrolean specialities in the markets of delight is huge.

© Pur Südtirol - Ulrich Egger
Pur Südtirol
Pur Südtirol

The market of delights in Meran

© Pur Südtirol - Ulrich Egger
Genuine shopping delight with Pur Südtirol
Genuine shopping delight with Pur Südtirol

Ulrich Wallnöfer and Günther Hölzl are the founders and managing directors of Pur Südtirol.

© Pur Südtirol - Julia Lesina Debiasi

Jakość made in Południowym Tyrolu

Dyrektorzy zarządzający Ulrich Wallnöfer i Günther Hölzl wraz ze swoim zespołem stawiają zrównoważony rozwój i regionalność w centrum swojej działalności. Jednak równie ważne jest dla nich, aby wszystkie oferowane produkty spożywcze i napoje przekonywały do siebie dobrym smakiem. Na rynkach Pur Południowego Tyrolu można odkryć ponad 3000 produktów od około 300 południowotyrolskich rolników i producentów: Chcesz dowiedzieć się więcej o producentach? Na stronie internetowej firmy można znaleźć krótkie portrety informacyjne od A dla Alpe Pragas do Z dla Zollweghof.

Oprócz różnorodnych tradycyjnych przysmaków, takich jak szary ser, chleb Schüttelbrot i bekon, wizyta na jednym z targów dla smakoszy może również zaostrzyć apetyt na takie specjalne przysmaki, jak organiczna pasta warzywna z burakami i chili lub mleczna czekolada z truskawkami. Istnieje również szeroki wybór napojów: od syropu owocowego po sok jabłkowy, od doskonałych win po gin. Można również kupić naturalne kosmetyki i piękne przedmioty, takie jak pudełka na chleb wykonane ze szwajcarskiej sosny kamiennej lub pachnące saszetki z sianem i ziołami.

Pur Südtirol
Pur Südtirol

The market of delights from South Tyrol

© Pur Südtirol - Daniel Mazza

Doskonale autentyczne

Projektant Harry Thaler i Pur Południowym Tyrolu są zachwyceni, że otrzymali nagrodę German Design Award za przyszłościowy projekt wnętrza Pur Concept Store w Bressanone. W 2021 roku mieli zaszczyt otrzymać tę prestiżową nagrodę w kategoriach Retail Architecture i Eco Design. Jury złożone z ekspertów było pod szczególnym wrażeniem jasnego, ale uderzającego języka projektowania i nastrojowego oświetlenia. Dział rozpakowany z ponad 40 różnymi produktami, które można napełnić bez dodatkowego opakowania, wyznacza trendy.

Genuine shopping delight with Pur Südtirol
Genuine shopping delight with Pur Südtirol

The entrance to the market of delights in Brixen

© Pur Südtirol - Gustav Willeit

Odwiedź Genussmarkt przy Kreuzgasse 11b w Bressanone i przekonaj się sam, jak harmonijne połączenie materiałów, kolorów i kształtów tworzy relaksującą, przyjemną atmosferę! Tkaniny z tradycyjnej firmy Mössmer, drewno jabłoni, drewno kasztanowe i porfir Sarner od południowotyrolskich rzemieślników zostały użyte do umeblowania. W ten sposób regionalność, zrównoważony rozwój i jakość są odzwierciedlone nie tylko w produktach, ale także w wyposażeniu.

Genuine shopping delight with Pur Südtirol
Genuine shopping delight with Pur Südtirol

The selection of South Tyrolean wines in the markets of delights is impressive.

© Pur Südtirol - Ulrich Egger

Łatwe zakupy online

Zakupy w sklepie internetowym Pur Południowego Tyrolu to także przyjemność. A zakupy online są jeszcze przyjemniejsze dzięki kodowi kuponu suedtirol23: daje on kupon o wartości 10 €, który można zrealizować przy zakupach o wartości 50 € lub więcej w 2023 roku.

Strona internetowa jest zachęcająca i atrakcyjnie zaprojektowana: Nie bez powodu został uznany za najlepszy sklep internetowy we Włoszech 2020 przez Niemiecki Instytut Jakości i Finansów.

Szczególnie spodobał nam się fakt, że istnieje sezonowa kategoria jesienna z podkategoriami takimi jak Törggelen lub zbiory jabłek. Inspirujący jest również duży wybór pysznych koszy upominkowych. Dzięki comiesięcznej subskrypcji pudełka-niespodzianki zawsze możesz oczekiwać nowych doznań smakowych!

Genuine shopping delight with Pur Südtirol
Genuine shopping delight with Pur Südtirol

In the bistros of the Pur Südtirol markets you can enjoy delicious dishes or a typical snack with South Tyrolean quality products.

© Pur Südtirol - Lukas Auer

Kryteria filtrowania dostosowane do danej kategorii produktów pomagają znaleźć ulubiony produkt: Na przykład można szybko znaleźć ser z mleka krowiego bez laktozy w jakości ekologicznej lub wielokrotnie nagradzany twardy ser z mleka koziego w szerokiej gamie serów. Przyjazny dla użytkownika przegląd zawiera informacje na temat wysyłki i płatności w Europie.

W internetowym magazynie dla smakoszy można przeglądać artykuły i odkrywać ekscytujące informacje o sezonowych atrakcjach, nagrodach i innych nowościach. Znajdziesz tu również wiele przepisów na pyszne dania z wykorzystaniem wysokiej jakości produktów z Południowego Tyrolu. W ten sposób można przenieść smak Południowego Tyrolu do domu!

To jest płatny wkład.

Tekst: Lisa

Jesteśmy kolorową mieszanką kochających naturę, żądnych przygód i kreatywnych redaktorów. Mieszkamy w Południowym Tyrolu i łączy nas miłość do pisania i fotografii, gór i kultury. Naszą pasją jest ciągłe odkrywanie nowych historii o ziemi i jej mieszkańcach, o tożsamości i tradycji, o cichych miejscach i tysiącach twarzy Południowego Tyrolu. Naszymi tekstami i zdjęciami chcemy pokazać Wam piękno tego pełnego kontrastów regionu i rozbudzić Waszą ciekawość. Ale przede wszystkim chcemy jednego: zainspirować do podróżowania.

Related posts

Service