Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie
Czas czytania ok.
minuty
Minuta
10. stycznia 2024

Od Dolomitów po Ortles dla fanów narciarstwa biegowego

Narciarstwo biegowe cieszy się ogromną popularnością w Południowym Tyrolu również w tym sezonie zimowym. Jest to jeden z najzdrowszych sportów zimowych, ponieważ angażuje wszystkie grupy mięśni i nie obciąża nadmiernie stawów. Narciarstwo biegowe to idealny program fitness na świeżym zimowym powietrzu dla (prawie) wszystkich grup wiekowych.

Cross-country skiing in Ridnaun
Cross-country skiing in Ridnaun

In winter, Ridnaun offers well-prepared cross-country ski runs.

Internet Consulting - Andreas Oberpertinger

Łącznie w Południowym Tyrolu, od Alta Badia po Val d'Ega i Merano, znajduje się prawie 2000 kilometrów tras do narciarstwa biegowego. Dziś prezentujemy 5 tras o różnym stopniu trudności, z których wszystkie prowadzą przez wymarzony zimowy krajobraz i doskonale łączą sport z naturą. Wszystkie są przygotowane zarówno do stylu klasycznego, jak i łyżwowego i oferują różne opcje płatności - od karnetów jednodniowych po bilety sezonowe.

Plätzwiese pasture
Plätzwiese pasture

In winter, a magnificent blanket of snow covers Plätzwiese pasture with a white dress.

Internet Consulting - Isabel Gräber

Trasa okrężna Prato Piazza

Łatwa trasa o długości 6,5 km na płaskowyżu Prato Piazza powyżej Braies w Alta Pusteria jest odpowiednia również dla początkujących i oferuje zapierającą dech w piersiach panoramę Dolomitów na wysokości około 2000 metrów z widokiem na Hohe Gaisl, Monte Cristallo i Tofana.

Do Prato Piazza można dotrzeć z parkingu Brückele autobusem wahadłowym i - w ograniczonym zakresie - także samochodem. Region 3 Zinnen Dolomites oferuje łącznie 200 km tras do narciarstwa biegowego na każdy gust.

Trasa narciarstwa biegowego w dolinie Casies

Valle di Casies Tal to dziewicza dolina boczna Val Pusteria, która jest prawdziwym Eldorado dla narciarzy biegowych na wszystkich poziomach zaawansowania z około 43 km tras w dolinie. Wzdłuż trasy, która prowadzi z Monguelfo do końca doliny i z powrotem, znajduje się kilka punktów dostępu.

3,5-kilometrowa, łatwa trasa Mooswald w St. Magdalena in Casies jest idealna dla początkujących.

Cross-country skiing in Gsies
Cross-country skiing in Gsies

In winter, Gsies is a paradise for cross-country skiers.

Internet Consulting - Sabine Oberheinricher
Joch cross-country ski run
Joch cross-country ski run

Joch cross-country ski run

Seiser Alm

Trasa do narciarstwa biegowego Joch na Alpe di Siusi

Sieć tras do narciarstwa biegowego na Alpe di Siusi obejmuje około 80 km na wysokości od 1800 do 2200 metrów. Zarówno rodziny, jak i doświadczeni profesjonaliści znajdą tutaj odpowiednią trasę.

Trasa Joch o długości 15 km, która zaczyna się i kończy w centrum narciarstwa biegowego Ritsch, jest przeznaczona wyłącznie dla doświadczonych entuzjastów sportów zimowych. Jest to najdłuższa i najtrudniejsza trasa w tym obszarze narciarstwa biegowego i oferuje wspaniałe widoki na imponujące szczyty Dolomitów Sassolungo, Sassopiatto, Denti di Terrarossa i Sciliar.

Circular trail Ridnaun valley
Circular trail Ridnaun valley

Circular trail Ridnaun valley

Ratschings-Jaufen GmbH

Szlak okrężny w dolinie Ridnauntal

Ta 14-kilometrowa trasa o średnim stopniu trudności rozpoczyna się w Maiern na wysokości około 1400 metrów. Szlak prowadzi wzdłuż strumienia Fernerbach z doliny do gospodarstw Braunhöfe. Po pętli następuje podjazd do Gasse aż do Joggelehof, a następnie z powrotem w dół doliny do Maiern.

Doliny Racines i Ridnauntal są bocznymi dolinami doliny Isarco i oferują wspaniałe tereny do uprawiania narciarstwa biegowego: oprócz trasy okrężnej Ridnauntal, istnieje również trasa wysokogórska Platschjoch, która rozpoczyna się przy stacji górskiej terenu narciarskiego Racines-Giovo, oraz trasa doliny Ratschingstal.

Slingia Nordic Ski Center near Watles
Slingia Nordic Ski Center near Watles

Slingia Nordic Ski Center near Watles

Bernhart Andi

Szlak okrężny w Watles

15-kilometrowa trasa o średnim stopniu trudności rozpoczyna się na wysokości 1726 m n.p.m. w Schlinig Nordic Ski Centre w górnej części Val Venosta i prowadzi do Schliniger Alm i z powrotem. W centrum narciarstwa klasycznego Schlinig na górze Watles znajdują się szatnie i szkoła narciarstwa biegowego.

W trójkącie granicznym między Włochami, Austrią i Szwajcarią na miłośników narciarstwa biegowego czeka łącznie 135 kilometrów tras wokół Ortles i jeziora Reschen: transgraniczna sieć narciarstwa biegowego Venosta Nordic obejmuje 7 obszarów narciarstwa biegowego w 3 krajach.

Pierwsze trzy prezentowane trasy są częścią największej karuzeli narciarstwa biegowego w Europie: Dolomiti Nordicski obejmuje 8 obszarów narciarstwa biegowego w sercu Dolomitów, w Południowym Tyrolu, we Wschodnim Tyrolu (Austria), w Cortina d'Ampezzo i w Cadore, i oferuje łącznie ponad 900 kilometrów tras - w tym wyjątkowe widoki na Dolomity wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Tekst: Silvia

Jesteśmy barwną mieszanką kochających przyrodę, żądnych przygód i kreatywnych redaktorów. Mieszkamy w Południowym Tyrolu i łączy nas miłość do pisania i fotografii, gór i kultury. Naszą pasją jest ciągłe odkrywanie nowych historii o ziemi i jej mieszkańcach, o tożsamości i tradycji, o cichych miejscach i tysiącach twarzy Południowego Tyrolu. Naszymi tekstami i zdjęciami chcemy pokazać Wam piękno tego pełnego kontrastów regionu i rozbudzić Waszą ciekawość. Ale przede wszystkim chcemy jednego: zainspirować do podróżowania.

Podobne posty

Usługa