Find accommodation & make a request

Wakacje w Laives

Laives w wakacyjnym regionie Bolzano i okolicach to coś dla odkrywców: jest tu jezioro Caldaro, rozległe sady, wspaniałe winnice i język, którego nawet reszta Południowego Tyrolu nie zawsze rozumie. Laives wie, jak zaskoczyć!

Laives jest najmłodszym z ośmiu miast Południowego Tyrolu i leży wraz z frakcjami Seit, Steinmannwald i San Giacomo kilka kilometrów na południe od stolicy prowincji Bolzano. Po Bolzano, Laives ma największy odsetek mieszkańców, których językiem ojczystym jest włoski. Obie grupy językowe żyją tu w pokoju, a czasami nawet tworzą zupełnie nowe kombinacje słów włoskich i niemieckich wyrażeń, które często wywołują tylko pytające miny wśród osób z zewnątrz.

Miasto położone w pobliżu wiosek Bronzolo i Vadena urzeka południowym klimatem oraz licznymi szlakami turystycznymi i wycieczkami rowerowymi. Laives leży również na znanej długodystansowej ścieżce rowerowej Via Claudia Augusta, która biegnie wzdłuż starożytnej rzymskiej drogi o tej samej nazwie. Dzięki centralnej lokalizacji, stacji kolejowej i dobrym połączeniom z transportem publicznym, Laives jest również idealną bazą wypadową do wycieczek.

Zimą nie można przegapić dużego jarmarku bożonarodzeniowego w Bolzano. W pobliżu znajduje się także kilka przyjaznych rodzinom ośrodków narciarskich z torami saneczkowymi i trasami do narciarstwa biegowego.

Interesujące miejsca w Laives

  • W parku przy Galizienstraße można zobaczyć ściany fundamentowe chaty retoromańskiej z II-III wieku p.n.e.. W okolicy Laives znaleziono liczne świadectwa i pozostałości osad retoromańskich. Znalezisko w parku zostało zachowane i opatrzone tablicami informacyjnymi.
  • San Giacomo in der Au stoi na wzgórzu i został po raz pierwszy wspomniany w dokumencie z 1237 roku.
  • Kościół parafialny św. Antoniego Opata i św. Mikołaja został rozbudowany o nowoczesne skrzydło w 2000 roku. To architektoniczne arcydzieło uzupełnia stary kościół i dzwonnicę z 1250 r. W ołtarzu od 1787 r. znajduje się alabastrowa statuetka "Gnadenmutter von Weißenstein".
  • Wzgórze z małym kościołem, zwane"Peterköfele", jest uważane za punkt orientacyjny miasta i jest również przedstawione na herbie gminy. Mały kościół S. Pietro leży nad Laives i pochodzi z XII wieku. Był on niegdyś kaplicą zamku Liechtenstein, który został zniszczony w 1290 roku przez hrabiego Meinharda II z Tyrolu w wyniku sporu z biskupem Trydentu. Kościół został oszczędzony z obawy przed gniewem Bożym. Dziś jednak można go zwiedzać tylko z zewnątrz.

Current holiday offers

from 258 €
Naturhotel Waldheim

Located in the region Bolzano & Environs, in Anterivo you’ll find the relaxation and tranquillity you expect from your holiday.

To the hotel

Attractions in Leifers

Selected accommodations in Leifers

Service