Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie
from 89 €
APIPURA hotel rinner
Api Wellness | Oberbozen in Bozen and environs

Wakacje w Laives

Laives w wakacyjnym regionie Bolzano i okolic jest dla odkrywców: jest tu jezioro Kaltern, rozległe sady, wspaniałe winnice i język, którego nawet reszta Południowego Tyrolu nie zawsze rozumie. Laives wie, jak zaskoczyć!

Laives jest najmłodszym z ośmiu miast Południowego Tyrolu i wraz z wioskami Seit, Steinmannwald i San Giacomo leży zaledwie kilka kilometrów na południe od stolicy prowincji Bolzano. Po Bolzano, Laives ma największy odsetek mieszkańców, których językiem ojczystym jest włoski. Obie grupy językowe żyją tu ze sobą w pokoju, a czasami nawet tworzą zupełnie nowe kombinacje słów z włoskich i niemieckich wyrażeń, które często wywołują tylko pytające miny osób z zewnątrz.

Miasteczko położone w pobliżu wiosek Bronzolo i Vadena charakteryzuje się południowym klimatem oraz licznymi szlakami pieszymi i wycieczkami rowerowymi. Laives znajduje się również na słynnej długodystansowej ścieżce rowerowej Via Claudia Augusta, która biegnie wzdłuż starożytnej rzymskiej drogi o tej samej nazwie. Dzięki centralnemu położeniu, stacji kolejowej i dobrym połączeniom transportu publicznego, Laives jest również idealną bazą wypadową do wycieczek.

Zimą nie można przegapić dużego jarmarku bożonarodzeniowego w Bolzano. W pobliżu znajduje się także kilka przyjaznych rodzinom ośrodków narciarskich z torami saneczkowymi i trasami do narciarstwa biegowego.

Interesujące miejsca w Laives

  • W parku przy Galizienstraße można zobaczyć fundamenty chaty retoromańskiej z II-III wieku p.n.e.. W okolicach Laives znaleziono liczne artefakty i pozostałości osad retoromańskich. Znaleziska w parku zostały zakonserwowane i opatrzone tablicami informacyjnymi.
  • San Giacomo in der Au stoi na wzgórzu i został po raz pierwszy wspomniany w dokumencie z 1237 roku.
  • Kościół parafialny św. Antona Abta i Nikolausa został rozbudowany o nowoczesne skrzydło w 2000 roku. To architektoniczne arcydzieło uzupełnia stary kościół i dzwonnicę z 1250 r. Alabastrowa statuetka "Gnadenmutter von Weißenstein" znajduje się w ołtarzu od 1787 roku.
  • Wzgórze z małym kościołem, znane jako"Peterköfele", jest punktem orientacyjnym miasta i jest również przedstawione na herbie miasta. Mały kościół S. Pietro znajduje się powyżej Laives i pochodzi z XII wieku. Był on niegdyś kaplicą zamku Liechtenstein, który został zniszczony w 1290 roku przez hrabiego Meinharda II z Tyrolu w ramach sporu z biskupem Trydentu. Kościół został oszczędzony w obawie przed gniewem Bożym. Dziś jednak można go zwiedzać tylko z zewnątrz.

Aktualne oferty wakacyjne

from 73 €
Hotel & Resort Schlosshof

Charm, style & the best of the Dolce Vita in a dream location!

To the hotel
7 = 6
Naturhotel Waldheim

Hikes and wellness in Altrei! 7 nights at the price of 6. Relaxation and tranquillity you expect from your holiday.

To the offer

Atrakcje in Leifers

Wybrane zakwaterowanie in Leifers

Altebnerhof - Leifers in Bozen and environs
Altebnerhof
Leifers in Bozen and environs
4,8 Doskonały

Family-friendly farm holidays in an idyllic position, comfortable apartments with a large balcony, farm animals and playground for kids.

z 80 € dziennie
Aschmaierhof - Leifers in Bozen and environs
Aschmaierhof
Leifers in Bozen and environs
4,9 Doskonały

Mediterranean garden with a spacious sunbathing area, swimming pool and playground

z 48 € dziennie
Hirschenhof - Pfatten in Bozen and environs
Hirschenhof
Pfatten in Bozen and environs

Apartments with pool in the immediate vicinity of Bozen, in the middle of apple orchards & with a dream view of the Etschtal Valley!

z 80 € dziennie
Usługa