Find accommodation & make a request

Wakacje w Soprabolzano

Jak sama nazwa wskazuje, miejscowość leży nad stolicą Południowego Tyrolu, Bolzano, na wysokości 1220 metrów nad poziomem morza na Rittner Hochplateau. Soprabolzano od dawna jest popularnym celem letnich turystów, co wynika nie tylko z niezwykłego widoku, który sięga aż do Dolomitów.

Ritten cable car
Ritten cable car

With the modern Ritten cable car, you can easily and quickly reach Oberbozen on Ritten starting in the centre of Bozen.

© Tiberio Sorvillo - Sonnenplateau Ritten Konsortial GmbH
Ritten cableway
Ritten cableway

Ritten cableway drives from Maria Himmelfahrt to Oberbozen, Wolfsgruben and Klobenstein.

© Sonnenplateau Ritten KGmbH
Oberbozen on Ritten
Oberbozen on Ritten

View from oberbozen towards Schlern Rosengarten Nature Park

© Tourismusverein Ritten - Achim Meurer

Do Soprabolzano można dotrzeć nie tylko krętą drogą, ale także nowoczesną kolejką linową, która zaczyna się bezpośrednio w centrum Bolzano. W jej miejscu wcześniej znajdowała się kolej zębata i kolej linowa, ta pierwsza do dziś używana jako kolej wąskotorowa między Soprabolzano i Collalbo.

Od początku XVII wieku arystokraci i zamożni obywatele ściągali latem do Renon, aby uciec od uciążliwych upałów w dorzeczu Bolzano i cieszyć się przyjemnymi temperaturami i świeżym powietrzem na wysokości. Dlatego też do dziś znajduje się tu wiele pięknych rezydencji znanych rodzin krajowych i zagranicznych, w tym Menz, Walther von Herbstenburg, Amonn, Hepperger czy hrabiowie Toggenburg.

Niektóre znane osobistości, takie jak polski antropolog Bronisław Malinowski, niemiecki pisarz Lion Feuchtwanger czy psychoanalityk Sigmund Freud, również doceniły letnie odosobnienie na Renon.

Current holiday offers

from 258 €
Naturhotel Waldheim

Located in the region Bolzano & Environs, in Anterivo you’ll find the relaxation and tranquillity you expect from your holiday.

To the hotel
The NEW South Tyrol Blog

Discovering the best parts of South Tyrol - Get inspired by authentic encounters, unforgettable experiences & by the best holiday tips!

To the blog
Skiing on Ritten
Skiing on Ritten

Wintertime in Ritten

© TV Ritten
Winter hiking on Ritten
Winter hiking on Ritten

During an idyllic hike at Rittner Horn in winter, you will enjoy a fantastic view of Mt. Schlern, Rosengarten and Latemar.

© Tourismusverein Ritten - Manuela Lun

Interesujące miejsca w Soprabolzano

Każdy, kto spaceruje ulicami Soprabolzano, powinien koniecznie zatrzymać się na chwilę przy XIII-wiecznym kościele św. Jerzego i św. Jakuba i przyjrzeć się znajdującym się w jego wnętrzu średniowiecznym freskom. Inne lokalne atrakcje to piramidy ziemne w Katzenbachtal i muzeum pszczół. Muzeum mieści się w zabytkowym Plattnerhof i dostarcza wielu interesujących informacji na temat pracowitych owadów. Interaktywna ścieżka przyrodnicza na temat "Zmysły pszczół" ilustruje, w jaki sposób pszczoły doświadczają świata.

Pasjonaci pieszych wędrówek z pewnością znajdą w Soprabolzano i okolicy coś dla siebie. Pomiędzy łąkami i lasami całego płaskowyżu znajdują się niezliczone ścieżki i szlaki, które prowadzą do wspaniałych jezior, rustykalnych górskich chat i samotnych szczytów. Zimą teren narciarski Corno del Renon kusi słonecznymi stokami, wędrówkami w rakietach śnieżnych i fantastycznymi widokami.

Images

Oberbozen on Ritten
Oberbozen on Ritten

View from oberbozen towards Schlern Rosengarten Nature Park

© Tourismusverein Ritten - Achim Meurer
Oberbozen on Ritten
Oberbozen on Ritten

The sunny high plateau has been a famous summer resort from the 17th century. Well-off citizens froM Bozen cam here to escape from the hot temperatures in the city and enjoyed the fresh mountain air in Oberbozen.

© Internet Consulting - Fabian Auer
Parish church in Oberbozen
Parish church in Oberbozen

The parish church in Oberbozen on Ritten was built between 1989 and 1991 and dedicated to Father Rupert Mayer.

© Internet Consulting - Fabian Auer

Attractions in Oberbozen

Selected accommodations in Oberbozen

Service