Find accommodation & make a request

Wakacje w Bronzolo

Chcesz poznać niziny Południowego Tyrolu na południe od Bolzano i cieszyć się śródziemnomorskimi temperaturami pomiędzy sadami i winnicami? W takim razie Bronzolo jest właściwym miejscem dla Ciebie.

Bronzolo leży na wysokości zaledwie 236 m n.p.m. na lewym brzegu rzeki Adygi, około 13 km na południe od stolicy prowincji Bolzano. Wioska położona na nizinie Południowego Tyrolu jest idealnym miejscem dla wszystkich, którzy chcą być aktywni na wakacjach, chcą czegoś doświadczyć i kochają różnorodność.

Ponieważ tutaj prawie nigdy nie ma nudnej chwili: niezliczone wycieczki piesze i rowerowe górskie czekają na Ciebie w pobliskich Dolomitach, a dno doliny z bujnymi sadami i winnicami, a także krajobraz jezior w Południowym Tyrolu zapraszają do spacerów, wycieczek rowerowych i relaksu. Sztuka, kultura i przyjemności związane z zakupami nie są również zaniedbywane w pobliskim Bolzano. Miłośnicy sportów wodnych, kąpieli i słońca powinni odwiedzić jezioro Kaltern.

Kościoły i zabytkowe rezydencje w Bronzolo

Bronzolo może poszczycić się długą historią, której ślady wciąż można zobaczyć w zabytkowym centrum miejscowości. Przez długi czas ludzie żyli tu głównie z uprawy owoców i winorośli. Znaleziska z czasów rzymskich sugerują, że już wtedy w Bronzolo uprawiano wino.

Wioska była niegdyś również ważnym punktem przeładunkowym towarów, ponieważ Bronzolo było najbardziej wysuniętym na północ punktem żeglugi na Adydze.

Podczas zwiedzania Bronzolo odkryjesz kilka historycznych rezydencji w typowym stylu Unterlandler. Szczególnie piękny jest Palais Thomsen z ośmiokątną fontanną z trydenckiego marmuru i trzema wysokimi cedrami na dziedzińcu.

W centrum Bronzolo znajdują się dwa kościoły warte zobaczenia. Nowy kościół paraf ialny poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Leonharda został zbudowany w stylu romańsko-późnogotyckim. Wewnątrz znajduje się chrzcielnica z białego marmuru z 1585 roku.

Current holiday offers

from 258 €
Naturhotel Waldheim

Located in the region Bolzano & Environs, in Anterivo you’ll find the relaxation and tranquillity you expect from your holiday.

To the hotel

Attractions in Branzoll

Service