Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie
from 89 €
APIPURA hotel rinner
Api Wellness | Oberbozen in Bozen and environs

Wakacje w Bronzolo

Chcesz poznać niziny Południowego Tyrolu na południe od Bolzano i cieszyć się śródziemnomorskimi temperaturami pomiędzy sadami i winnicami? W takim razie Bronzolo jest właściwym miejscem dla Ciebie.

Bronzolo położone jest na wysokości zaledwie 236 metrów nad poziomem morza na lewym brzegu rzeki Adygi, około 13 km na południe od stolicy prowincji Bolzano. Miejscowość położona na Nizinie Południowego Tyrolu jest idealnym miejscem dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wakacje, chcą czegoś doświadczyć i kochają różnorodność.

W pobliskich Dolomitach organizowane są niezliczone piesze i rowerowe wycieczki górskie, a dno doliny z bujnymi sadami i winnicami oraz krajobraz jezior na Południowym Tyrolu zachęcają do spacerów, wycieczek rowerowych i relaksu. Sztuka, kultura i zakupy są również oferowane w pobliskim Bolzano. Miłośnicy sportów wodnych, pływania i słońca powinni odwiedzić jezioro Kaltern.

Branzoll
Branzoll

Parish Church to the sacred heart of Jesus

Internet Consulting

Kościoły i zabytkowe rezydencje w Bronzolo

Bronzolo może poszczycić się długą historią, której ślady widoczne są do dziś w zabytkowym centrum miasta. Przez długi czas ludzie żyli tu głównie z sadownictwa i uprawy winorośli. Znaleziska z czasów rzymskich sugerują, że już wtedy w Bronzolo uprawiano winorośl.

Wioska była również niegdyś ważnym ośrodkiem handlowym, ponieważ Bronzolo było najbardziej wysuniętym na północ punktem żeglugi na Adydze.

Podczas wycieczki po Bronzolo odkryjesz kilka historycznych rezydencji w typowym stylu Unterland. Szczególnie piękny jest Palais Thomsen z ośmiokątną fontanną z trydenckiego marmuru i trzema wysokimi cedrami na dziedzińcu.

W centrum Bronzolo warto zobaczyć dwa kościoły. Nowy kościół paraf ialny poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Stary kościół parafialny św. Leonharda został zbudowany w stylu romańsko-późnogotyckim. Wewnątrz znajduje się chrzcielnica z białego marmuru z 1585 roku.

Aktualne oferty wakacyjne

7 = 6
Naturhotel Waldheim

Hikes and wellness in Altrei! 7 nights at the price of 6. Relaxation and tranquillity you expect from your holiday.

To the offer
from 73 €
Hotel & Resort Schlosshof

Charm, style & the best of the Dolce Vita in a dream location!

To the hotel

Zdjęcia

Locanda al Drago
Locanda al Drago

In a quiet location on the outskirts of Branzoll

Internet Consulting
Branzoll
Branzoll

Parish Church to the sacred heart of Jesus

Internet Consulting
Branzoll
Branzoll

View of Branzoll near Bozen

Internet Consulting
Branzoll
Branzoll

View of Branzoll and the Pfatten Walls

Internet Consulting

Atrakcje in Branzoll

Usługa