Find accommodation & make a request

Nordic Walking w Południowym Tyrolu

Nordic Walking to sport, który pierwotnie rozwinął się z treningu dla entuzjastów sportów zimowych. Jest on jednak odpowiedni nie tylko dla ambitnych sportowców, ale także dla wszystkich tych, którzy do tej pory nie przepadali za ćwiczeniami fizycznymi. W zróżnicowanym krajobrazie Południowego Tyrolu nordic walking jest w każdym razie szczególnie przyjemny.

Chodzenie ze specjalnie zaprojektowanymi kijkami rozciąga biodra i wzmacnia mięśnie pleców, ramion, nóg i pośladków. Ponieważ większość ludzi spędza obecnie dużo czasu w pozycji siedzącej, nordic walking jest idealnym sportem równoważącym - jedyną ważną rzeczą jest właściwa technika korzystania z kijków.

Wiele osób (ponownie) odkrywa radość z aktywności fizycznej dzięki Nordic Walking. Nordic Walking poprawia kondycję fizyczną, wprawia w dobry nastrój i można go uprawiać niemal wszędzie i o każdej porze bez większego wysiłku - po pracy, a także na wakacjach. Nordic Walking w Południowym Tyrolu to szczególna przyjemność ze względu na imponujący krajobraz i łagodny klimat.

Nature.Fitness.Park® Naturno

Z 10 dobrze oznakowanymi trasami Nordic Walking o łącznej długości 65 km, Nature.Fitness. Park® w Naturno jest rajem dla wszystkich, którzy chcieliby wypróbować Nordic Walking lub intensywnie trenować. W Nature.Fitness.Park® znajdują się również specjalne trasy do joggingu, jazdy na rolkach i jazdy na rowerze. 4 stacje Alpine-Well-Fit zapraszają do relaksu poszukiwaczy ruchu i miłośników przyrody.

Wszystkie trasy w Nature.Fitness.Park® w Naturno są oznaczone długością, różnicą wysokości i charakterystyką szlaku: dzięki temu każdy może wybrać trasę, która najbardziej mu odpowiada. Duże tablice w punkcie początkowym każdej trasy zawierają również informacje o tym, jak prawidłowo trenować.

Góry i doliny, lasy i łąki

Zapierające dech w piersiach panoramy Dolomitów w dolinie Langental w Val Gardena lub dzikie i romantyczne widoki na sady i winnice Val Venosta na Laceschander Waalweg między Laces i Kastelbell - wybór szlaków turystycznych w Południowym Tyrolu, które idealnie nadają się również do uprawiania nordic walking, jest duży i zróżnicowany. Wokół samego jeziora Reschen znajduje się kilka wspaniałych tras. Chociaż nie są one specjalnie oznaczone jako trasy nordic walking, idealnie nadają się do uprawiania tego sportu.

W większości przypadków wczasowicze znajdą kilka odpowiednich tras w pobliżu swojego zakwaterowania wakacyjnego, które nie są specjalnie oznakowane, ale na których mogą odkrywać okolicę podczas szybkiego marszu z kijkami, a jednocześnie zrobić coś dla swojej sprawności fizycznej. Opisy zalecanych tras można znaleźć na stronach internetowych lub w biurach informacji regionu wakacyjnego, a gospodarze chętnie udzielają swoim gościom wakacyjnym odpowiednich wskazówek.

Images

Nordic Walking
Nordic Walking

This endurance sport involves fast walking with the use of poles.

© Tourismusverein Passeiertal
Nordic Walking in South Tyrol
Nordic Walking in South Tyrol

This endurance sport involves fast walking with the use of poles.

© Tourismusverein Passeiertal
Nordic Walking in St. Leonhard
Nordic Walking in St. Leonhard

Sports activities in Passeiertal

© Tourismusverein Passeiertal
Nature Fitness Park® in Naturns
Nature Fitness Park® in Naturns

Nordic walking in Naturns

© Tourismusgenossenschaft Naturns|Naturno - Thomas Grüner
Eyrs - Mount Sonnenberg
Eyrs - Mount Sonnenberg

Mount Sonnenberg is an ideal hiking area for excursionists and Nordic walkers to explore and walk across the whole Vinschgau Valley in South Tyrol.

© Tourismusverein Naturns

Inne sporty

Selected accommodations in South Tyrol

Service