Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie
from 50 €
Appartements Andreas
Residence | Bruneck at Mt. Kronplatz
from 131 €
SONNENHOF Sun/Spa/Panorama
Sporthotel | Pfalzen at Mt. Kronplatz
from 155 €
MIRABELL DOLOMITES HOTEL
Luxury . Ayurveda & SPA | Olang at Mt. Kronplatz
from 190 €
WINKLER Sport & Spa Resort
Design hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 106 €
Die Waldruhe
Nature holiday | Kiens at Mt. Kronplatz
s
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose
Active hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz

Na stoki pociągiem i autobusem

Autobus + pociąg + kolejka linowa = przyjemność z jazdy na nartach. Nie trzeba być matematycznym geniuszem, aby przekonać się, że ta formuła działa. Wystarczy wypróbować, jak wygodnie jest dojechać autobusem lub pociągiem do wyciągu gondolowego.

Jednak korzystanie z transportu publicznego w celu dotarcia do ośrodka narciarskiego to nie tylko kwestia wygody, ale także opłacalna, szybka i przyjazna dla środowiska alternatywa. Oszczędzasz paliwo, nie musisz martwić się o dojazd, korki i irytujące poszukiwania miejsc parkingowych, a także chronisz przyrodę.

Bez stresu na stoku

Val Pusteria charakteryzuje się gęstą, przyjazną dla narciarzy siecią transportową. W obszarze zlewiska Plan de Corones, Three Peaks Dolomity, Alta Badia i Tauferer Valle Aurina, regularne autobusy dla narciarzy zabierają entuzjastów sportów zimowych z ich hotelu lub mieszkania do odpowiedniej stacji w dolinie.

Z drugiej strony, transport publiczny - pociąg i autobus - umożliwiają połączenia między ośrodkami narciarskimi na wschodzie Południowego Tyrolu. Na szczególną uwagę zasługuje autobus Ski-Zug lub Val Pusteria Bahn kursujący pomiędzy Fortezza i San Candido: co 30 minut w dni powszednie i co godzinę w weekendy.

Z przystanków w Rio di Pusteria, Brunico, Valdaora i San Candido można dojechać autobusem do poszczególnych ośrodków narciarskich. Wysiadając na stacji w Perca, można wjechać kolejką linową Ried bezpośrednio na Plan de Corones. Z kolei stacja kolejowa w Versciaco znajduje się tuż obok wyciągów terenu narciarskiego Helm.

Pozostaje wspomnieć, że z Planu de Corones można również przesiąść się na popularną karuzelę narciarską Sellaronda: Z dolnej stacji Piculin po stronie Vigil, usługa transferu zabiera narciarzy co 20 minut do wyciągów Sompunt w Alta Badia, skąd można dotrzeć do Corvara i Sellarondy.

Bezpłatne przejazdy dzięki Holidaypass

Holidaypass to idealny sposób na dotarcie do wyżej wymienionych ośrodków narciarskich pociągiem i autobusem. Dzięki tej korzystnej karcie można bez ograniczeń korzystać z autobusów dla narciarzy w Val Pusteria i Val Badia, a także ze wszystkich środków transportu publicznego (w tym pociągów regionalnych) w całym Południowym Tyrolu. Holidaypass jest dostępny bezpłatnie we wszystkich obiektach gościnnych, które są członkami jednego z uczestniczących stowarzyszeń turystycznych.

Więcej informacji:

MobileDolomites - Konsorcjum Mobilności
Tel.: +39 0474 552 400
info@mobiledolomites.com

Aktualne oferty wakacyjne

from 122 €
Hotel & SPA RESORT Majestic

TOP hotel ****s in Pustertal - large garden with swimming pool, natural bathing pond, saunas, guided hikes and much more!

To the hotel
from 100 €
Hotel Tirolerhof

Welcome to the Tirolerhof at the gateway to the Gsieser Valley. Your perfect place for active holidays and pure relaxation!

To the hotel
from 142 €
LANERHOF Active/Spa/Balance

A refuge to arrive and rest, since ever characterised by the warm hospitality of the Winkler family.

To the hotel
from 96 €
Falkensteiner Hotel & Spa Sonnenparadies

The excellent location on the sunny plateau in Terenten, it’s an ideal starting point for your mountain excursions!

To the hotel

Warto wiedzieć

Usługa