Find accommodation & make a request
Reading time about
minutes
minute
10. października 2023

Źródło życia - naturalne i uświęcone tradycją produkty

Rodzinna firma Bergila w Issengo koło Falzes istnieje od ponad 100 lat: Tradycyjna południowotyrolska firma rodziny Niederkofler produkuje olejki eteryczne i produkty ziołowe już w czwartym pokoleniu, z troską, pasją i w zgodzie z naturą.

Bergila - organic natural products
Bergila - organic natural products

Bergila's product range extends from arnica and mountain pine lotion to herbal liqueur and propolis ointment.

© Bergila

Wysokiej jakości organiczne produkty naturalne

Bergila koncentruje się na jakości, a nie na ilości i łączy wypróbowane i przetestowane metody z innowacyjnymi pomysłami. Od 1912 roku do dnia dzisiejszego zachowany został proces ekstrakcji czystych olejków eterycznych ze świeżego materiału roślinnego.

Uzyskane naturalne olejki są dalej przetwarzane w firmie na różne produkty, takie jak kosmetyki naturalne.

Cały proces produkcji, od rośliny do gotowego produktu, odbywa się w jednych rękach i posiada certyfikat ekologiczny. Nie tylko przetwarzanie surowców, ale także ich produkcja i zbiory są wykonywane z najwyższą starannością.

Bergila - organic natural products
Bergila - organic natural products

Whether cornflower or marigold - Bergila uses only organically grown herbs.

© Bergila

Regionalne i zrównoważone

Podczas uprawy i zbiorów rodzina Niederkofler zwraca uwagę na kalendarz faz księżycowych według Marii Thun i bierze pod uwagę rytm każdej rośliny, aby zmaksymalizować zawartość składników aktywnych i trwałość surowców. Kultura mieszana pomaga w naturalny sposób zapobiegać szkodnikom i robactwu.

Staranne obchodz enie się z poszczególnymi gatunkami roślin na wszystkich etapach, od uprawy po gotowy produkt, oznacza ogromny nakład pracy i kosztów, ale jest to jedyny sposób na zagwarantowanie wysokiego standardu jakości.

Szczególnie ważna jestregionalność surowców. Jednak bardzo niewiele z nich musi być importowanych ze względu na wysokość 850 m n.p.m. i alpejski klimat na obszarze upraw. Są to rzadkie wyjątki, oznaczone na opakowaniu, ponieważ produkty końcowe są projektowane z myślą o regionalnej wykonalności.

Bergila - prodotti 100% biologici
Bergila - prodotti 100% biologici

Bergila's herb garden in Issing is freely accessible from May to October.

© Bergila

Szczerość i uczciwość

Bergila nie ma nic do ukrycia, wręcz przeciwnie: przejrzystość i pełna otwartość na klienta są częścią koncepcji firmy. Dlatego też do niedawna oferowano również zwiedzanie destylarni z przewodnikiem. Ponieważ jednak historyczna część destylarni oleju z sosny górskiej spłonęła w sierpniu 2023 r., destylarnia jest zamknięta do odwołania. Sklep zielarski i ogród zostały jednak szczęśliwie uratowane przed pożarem.

Franz Niederkofler zauważa, że wrażliwy klient kwestionuje obecnie pochodzenie i składniki produktu i kupuje bardziej selektywnie. Ludzie chętnie płacą rozsądną cenę za regionalne i ekologiczne produkty wysokiej jakości pochodzące ze zrównoważonych upraw. Ze względu na trend uważności i doceniania regionalności, coraz więcej młodych ludzi interesuje się naturalnymi produktami Bergila.

Bergila - organic natural products
Bergila - organic natural products

Bergila's natural cosmetics use valuable ingredients such as Edelweiss extract.

© Bergila

Silny zespół

Pasja, doświadczenie i umiejętności techniczne to główne cechy Franza, głowy rodziny. Jako silna kobieta stojąca za odnoszącym sukcesy mężczyzną, Brigitte jest uważnym ekspertem w dziedzinie roślin i kwiatów. Córka Andrea wzbogaca rodzinny biznes swoją kreatywnością, a córka Verena wspiera rodzinę swoim optymizmem.

Ale nie tylko rodzina Niederkofler, ale cały zespół Bergila podziela miłość do natury i własnej pracy. Znajduje to odzwierciedlenie w wysokiej jakości produktach. Niezależnie od tego, czy jest to olejek z sosny kamiennej o korzennym zapachu żywicy, likier ziołowy wytwarzany według starej receptury czy krem do twarzy z szarotki alpejskiej zapewniający świeżą cerę - naturalność surowców wszystkich produktów Bergila jest przekonująca na całej linii.

Różnorodne produkty są idealnym pomysłem na prezent dla najbliższych. Możesz też zafundować sobie prezent w postaci rozpieszczających produktów. Sklep zielarski Bergila w Laghetto d'Issengo jest otwarty przez cały rok. Alternatywnie możesz wygodnie przeglądać sklep internetowy przez całą dobę, a nawet kupować w specjalnej cenie z kodem kuponu hellobergila2023: W 2023 roku otrzymasz 5% zniżki na zakup! 😊

To jest płatny wkład.

Bergila - organic natural products
Bergila - organic natural products

From the Mountaineer herbal tea to the Fortune herbal tea, Bergila has a wide selection of herbal teas.

© Bergila
Bergila - organic natural products
Bergila - organic natural products

Bergila's herb shop in Issing is open all year round.

© Bergila

Tekst: Steffi

Jesteśmy kolorową mieszanką kochających przyrodę, żądnych przygód i kreatywnych redaktorów. Mieszkamy w Południowym Tyrolu i łączy nas miłość do pisania i fotografii, gór i kultury. Naszą pasją jest ciągłe odkrywanie nowych historii o ziemi i jej mieszkańcach, o tożsamości i tradycji, o cichych miejscach i tysiącach twarzy Południowego Tyrolu. Naszymi tekstami i zdjęciami chcemy pokazać Wam piękno tego pełnego kontrastów regionu i rozbudzić Waszą ciekawość. Ale przede wszystkim chcemy jednego: zainspirować do podróżowania.

Related posts

Service