Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie
Czas czytania ok.
minuty
Minuta
10. października 2023

Źródło życia - naturalne i sprawdzone

Rodzinna firma Bergila w Issengo koło Falzes istnieje już od ponad 100 lat: Tradycyjna firma rodziny Niederkofler z Południowego Tyrolu już w czwartym pokoleniu produkuje olejki eteryczne i produkty ziołowe z troską, pasją i w zgodzie z naturą.

Bergila - organic natural products
Bergila - organic natural products

Bergila's product range extends from arnica and mountain pine lotion to herbal liqueur and propolis ointment.

Bergila

Wysokiej jakości organiczne produkty naturalne

Bergila przedkłada jakość nad ilość i łączy sprawdzone metody z innowacyjnymi pomysłami. Od 1912 roku do dnia dzisiejszego zachowano proces ekstrakcji czystych olejków eterycznych ze świeżego materiału roślinnego.

Uzyskane naturalne olejki są dalej przetwarzane w firmie na różne produkty, takie jak kosmetyki naturalne.

Cały proces produkcji, od rośliny do gotowego produktu, odbywa się w jednych rękach i posiada certyfikat ekologiczny. Nie tylko przetwarzanie surowców, ale także ich produkcja i zbiory są przeprowadzane z najwyższą starannością.

Bergila - organic natural products
Bergila - organic natural products

Whether cornflower or marigold - Bergila uses only organically grown herbs.

Bergila

Regionalne i zrównoważone

Podczas uprawy i zbiorów rodzina Niederkofler zwraca uwagę na kalendarz faz księżyca według Marii Thun i bierze pod uwagę rytm każdej rośliny, aby zmaksymalizować zawartość składników aktywnych i okres przydatności surowców. Uprawa mieszana pomaga w naturalny sposób zapobiegać szkodnikom i szkodnikom.

Staranne obchodzenie się z poszczególnymi gatunkami roślin na wszystkich etapach, od uprawy do gotowego produktu, oznacza duży nakład pracy i kosztów, ale jest to jedyny sposób na zagwarantowanie wysokiego standardu jakości.

Szczególnie ważna jestregionalność surowców. Jednak bardzo niewiele z nich musi być importowanych ze względu na wysokość 850 metrów i alpejski klimat na obszarze uprawy. Są to rzadkie wyjątki, oznaczone na opakowaniu, ponieważ produkty końcowe są projektowane z myślą o regionalnej wykonalności.

Bergila - prodotti 100% biologici
Bergila - prodotti 100% biologici

Bergila's herb garden in Issing is freely accessible from May to October.

Bergila

Szczerość i uczciwość

Bergila nie ma nic do ukrycia, wręcz przeciwnie: przejrzystość i pełna otwartość na klienta są częścią koncepcji firmy. Dlatego też do niedawna oferowano również zwiedzanie destylarni z przewodnikiem. Ponieważ jednak historyczna część destylarni oleju z sosny górskiej spłonęła w sierpniu 2023 r., destylarnia jest zamknięta do odwołania. Na szczęście sklep zielarski i ogród zostały oszczędzone przed pożarem.

Franz Niederkofler zauważył, że wrażliwi klienci sprawdzają obecnie pochodzenie i składniki produktów i dokonują bardziej ukierunkowanych zakupów. Chętnie płacą rozsądną cenę za regionalne i ekologiczne produkty wysokiej jakości pochodzące ze zrównoważonych upraw. Trend w kierunku uważności i doceniania regionalności oznacza, że coraz więcej młodych ludzi jest również zainteresowanych naturalnymi produktami Bergila.

Bergila - organic natural products
Bergila - organic natural products

Bergila's natural cosmetics use valuable ingredients such as Edelweiss extract.

Bergila

Silny zespół

Pasja, doświadczenie i umiejętności techniczne charakteryzują w szczególności głowę rodziny, Franza. Jako silna kobieta stojąca za odnoszącym sukcesy mężczyzną, Brigitte jest uważnym ekspertem, jeśli chodzi o rośliny i kwiaty. Córka Andrea wzbogaca rodzinny biznes swoją kreatywnością, a córka Verena wspiera rodzinę swoim optymizmem.

Jednak nie tylko rodzina Niederkofler, ale cały zespół Bergila podziela miłość do natury i własnej pracy. Znajduje to odzwierciedlenie w wysokiej jakości produktach. Niezależnie od tego, czy jest to olej ze szwajcarskiej sosny kamiennej o korzennym zapachu żywicy, likier ziołowy wytwarzany według starej receptury czy krem do twarzy z szarotki alpejskiej zapewniający świeżą cerę - naturalność surowców we wszystkich produktach Bergila jest imponująca.

Szeroka gama produktów jest idealnym pomysłem na prezent dla najbliższych. Możesz też sprawić przyjemność sobie i podarować rozpieszczające produkty. Sklep zielarski Bergila w Laghetto d'Issengo jest otwarty przez cały rok.

Bergila - organic natural products
Bergila - organic natural products

From the Mountaineer herbal tea to the Fortune herbal tea, Bergila has a wide selection of herbal teas.

Bergila
Bergila - organic natural products
Bergila - organic natural products

Bergila's herb shop in Issing is open all year round.

Bergila

Tekst: Steffi

Jesteśmy kolorową mieszanką kochających naturę, żądnych przygód i kreatywnych redaktorów. Mieszkamy w Południowym Tyrolu i łączy nas miłość do pisania i fotografii, gór i kultury. Naszą pasją jest ciągłe odkrywanie nowych historii o ziemi i jej mieszkańcach, o tożsamości i tradycji, o cichych miejscach i tysiącach twarzy Południowego Tyrolu. Naszymi tekstami i zdjęciami chcemy pokazać Wam piękno tego pełnego kontrastów regionu i rozbudzić Waszą ciekawość. Ale przede wszystkim chcemy jednego: zainspirować do podróżowania.

Podobne posty

Usługa