Find accommodation & make a request
Reading time about
minutes
minute
10. października 2023

Gdzie spełniają się ślubne marzenia

Jesteś świeżo po zaręczynach i zastanawiasz się, gdzie i jak chcesz świętować swój ślub? Zawsze marzyłeś o romantycznym ślubie marzeń na zamku? Kochasz krajobraz, jedzenie i klimat Południowego Tyrolu? W takim razie znaleźliśmy dla Ciebie idealne miejsce na ślub: Castel Katzenzungen.

Where wedding dreams come true
Where wedding dreams come true

The magnificent castle bridge leads to the Castel Katzenzungen.

© Castel Katzenzungen

Renesansowy zamek, w którym można się zakochać

Do 200 gości może świętować swój ślub z Tobą i mężczyzną (lub kobietą) Twoich marzeń w Castel Katzenzungen do wczesnych godzin porannych - ślub w Południowym Tyrolu, który wszyscy będą miło wspominać przez długi czas.

Zamek ma za sobą 800 lat historii. Położony jest w idyllicznym, zacisznym miejscu w wiosce Prissian, która należy do gminy Tesimo. Malownicza wioska między Merano i Bolzano cieszy się łagodnym klimatem z dużą ilością słońca przez cały rok.

Castel Katzenzungen został starannie odnowiony i oferuje stylowe pokoje różnej wielkości na 3 piętrach, od sali rycerskiej po kuchnię dla palaczy.

Przed zamkiem lub pod baldachimem największej i prawdopodobnie najstarszej winorośli na świecie z widokiem na góry Merano istnieje możliwość zorganizowania symbolicznej ceremonii ślubnej, a kościół św. Marcina znajduje się bardzo blisko.

Uroczy ogród zamkowy i imponujący most zamkowy również przyczyniają się do bajkowej atmosfery.

Where wedding dreams come true
Where wedding dreams come true

The Versoaln grape grows at the foot of Castel Katzenzungen.

© Castel Katzenzungen - Luca_Gallizio
Where wedding dreams come true
Where wedding dreams come true

The small church of St. Martin is close to the Castel Katzenzungen.

© Castel Katzenzungen

Ulubiona data na wymarzony ślub

Jeśli planujesz ślub na zamku w Południowym Tyrolu, skontaktuj się z Veroniką Ega Pobitzer (+39 0473 927018 lub info@castel.katzenzungen.com) z dużym wyprzedzeniem, ponieważ daty w najbardziej popularnych miesiącach ślubnych od maja do września są szybko rezerwowane w Castel Katzenzungen.

Veronika jest osobą kontaktową dla wszystkich wydarzeń: ona i jej zespół zamkowy mają bogate doświadczenie w organizacji imprez i współpracują z nagradzanym szefem kuchni z Południowego Tyrolu i innymi wypróbowanymi i przetestowanymi partnerami. Od dekoracji i planowania menu po muzykę, nic nie pozostaje do życzenia, aby spełnić marzenia o ślubie.

Where wedding dreams come true
Where wedding dreams come true

The castle garden of Castel Katzenzungen is particularly charming.

© Castel Katzenzungen
Where wedding dreams come true
Where wedding dreams come true

Under the castle bridge of Castel Katzenzungen is a beautiful and panoramic place for the wedding ceremony.

© Castel Katzenzungen - Angelika Schwarz

Castel Katzenzungen jako miejsce wydarzeń i kręcenia filmów

Oczywiście Castel Katzenzungen to nie tylko świetna lokalizacja na wesela. Niezależnie od tego, czy chodzi o urodziny, rocznicę firmy czy wydarzenie kulturalne, konferencję, pokaz mody czy uroczystą kolację - Castel Katzenzungen oferuje doskonałą oprawę i organizację prywatnych i profesjonalnych wydarzeń dla maksymalnie 300 gości.

Where wedding dreams come true
Where wedding dreams come true

The Knights' Hall at Castel Katzenzungen is perfect for a fairytale wedding.

© Castel Katzenzungen - Armin Terzer

Zabytkowy zamek jest również idealnym miejscem do kręcenia filmów. Grupy liczące co najmniej 10 osób mogą również umówić się na wycieczkę z przewodnikiem po zamku i piwnicy z winami. Jedną z atrakcji jest winorośl Versoaln: prawdopodobnie najstarsza i największa winorośl na świecie rośnie u podnóża zamku. Ma ona co najmniej 350 lat, a jej korona rozciąga się na ponad 350 metrów kwadratowych.

Where wedding dreams come true
Where wedding dreams come true

At night, Castel Catzenzungen is a particularly atmospheric place with its festive lighting.

© Castel Katzenzungen - Lorenzo Poli

Tekst: Lisa

Jesteśmy barwną mieszanką kochających przyrodę, żądnych przygód i kreatywnych redaktorów. Mieszkamy w Południowym Tyrolu i łączy nas miłość do pisania i fotografii, gór i kultury. Naszą pasją jest ciągłe odkrywanie nowych historii o ziemi i jej mieszkańcach, o tożsamości i tradycji, o cichych miejscach i tysiącach twarzy Południowego Tyrolu. Naszymi tekstami i zdjęciami chcemy pokazać Wam piękno tego pełnego kontrastów regionu i rozbudzić Waszą ciekawość. Ale przede wszystkim chcemy jednego: zainspirować do podróżowania.

Related posts

Service