Find accommodation & make a request
Reading time about
minutes
minute
04. września 2023

Golf pozwala zachować młodość

Gra w golfa u podnóża Planu de Corones to przyjemność, która doskonale łączy w sobie sportowe wyzwanie, radość z alpejskiej przyrody i relaksujące spotkania towarzyskie. Nie tylko młodzi golfiści uwielbiają tę mieszankę, co udowadniają nam najlepsi w gorący letni dzień na polu golfowym w Riscone.

Preparation for the tee-off
Preparation for the tee-off

Golf enthusiastic seniors playing golf.

© Internet Consulting
Golf swing at the edge of the forest
Golf swing at the edge of the forest

Shortly before the tee-off at the edge of the forest.

© Internet Consulting

Zwykle jesteśmy szczęśliwi, gdy świeci słońce: świat wygląda jaśniej, gdy niebo jest niebieskie, a dobra pogoda ułatwia filmowanie i fotografowanie. Jednak kiedy towarzyszyliśmy grupie kochających golfa seniorów podczas rundy golfa na polu GC Val Pusteria, bylibyśmy całkiem zadowoleni z kilku chmur więcej. Dzięki położeniu na wysokości 950 metrów, termometr w Riscone koło Brunico rzadko pokazuje więcej niż 30 stopni Celsjusza, ale trafiliśmy na jeden z tych "odstających dni": jest niezwykle gorąco, a wiatr również robi sobie przerwę.

Full concentration is required
Full concentration is required

Stamina and concentration are also important in golf.

© Internet Consulting
Now it's getting exciting!
Now it's getting exciting!

Almost there.

© Internet Consulting

Łąki, lasy i góry

Mimo to golfiści są w pełni zmotywowani i nie pozwalają, by zepsuło im to dobry nast rój. Panie i panowie mają już spore doświadczenie życiowe i golfowe, a przed promieniami słońca chronią się parasolami i czapeczkami. Ponadto 9-dołkowe pole w Riscone znajduje się częściowo na otwartym terenie, a częściowo w lesie, więc zawsze można znaleźć przyjemne zacienione miejsca na relaks. Pole (33 par) jest harmonijnie wkomponowane w krajobraz i oferuje wiele różnorodności - zarówno pod względem dołków, jak i widoków. Dobrze utrzymane fairwaye i greeny są również grywalne dla mniej doświadczonych golfistów, a jednocześnie oferują wystarczające wyzwania dla graczy z niskim handicapem. Następnie wypróbujemy restaurację w klubie na lunch: oferuje relaksującą atmosferę i taras słoneczny, kulinarne przysmaki i orzeźwiające napoje.

A golf day in South Tyrol
A golf day in South Tyrol

Golf keeps young

© Internet Consulting

Atrakcje związane z grą w golfa

Grupa, z którą podróżujemy dziś po pagórkowatym polu golfowym u stóp Planu de Corones jest mieszana: składa się z Puschtran (kobiet z Val Pusteria) i Niemki. Wszystkie są zapalonymi golfistkami. Jaki jest urok golfa? Golf stanowi wyzwanie dla ciała i umysłu (bardziej niż zdają sobie z tego sprawę osoby niegrające w golfa), a jednocześnie ryzyko kontuzji jest niskie w porównaniu z innymi sportami. Połączenie maksymalnej koncentracji i wymagającej techniki podczas uderzania piłki z jednej strony, z przytulnymi rozmowami i relaksującymi ćwiczeniami w pięknym krajobrazie z drugiej strony to połączenie, które jest przyjemne w każdym wieku.

Zachowaj formę dzięki golfowi

Golf ma pozytywny wpływ na samopoczucie i jest idealnym sportem dla osób w wieku 50+. Ćwiczy siłę, koordynację, elastyczność i koncentrację. Umożliwia także nawiązywanie kontaktów towarzyskich z ludźmi o podobnych poglądach i spędzanie czasu na łonie natury. Według badań, oprócz zbilansowanej diety i wystarczającej ilości snu, regularne ćwiczenia i kontakty społeczne są jednymi z najważniejszych czynników pozwalających zachować zdrowie w zaawansowanym wieku. I właśnie te 2 ostatnie czynniki można optymalnie połączyć podczas gry w golfa.

Just before the hole
Just before the hole

The ball is as good as in.

© Internet Consulting

Wakacje golfowe w Południowym Tyrolu

Tydzień golfa jest nawet lepszy niż dzień gry w golfa. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym golfistą - wakacje golfowe w Południowym Tyrolu to idealny sposób na połączenie intensywnej gry w golfa z kulinarnymi przysmakami i relaksującym wypoczynkiem. Hotele golf owe w Południowym Tyrolu oferują atrakcyjne pakiety golfowe i zniżki na green fee, a także punktują swoimi ofertami wellness i dla smakoszy. Oprócz GC Pusteria, w Południowym Tyrolu znajdują się inne renomowane kluby golfowe z pięknymi polami golfowymi i zapleczem treningowym dla początkujących, takim jak driving range i putting green. W niektórych klubach golfowych potężne szczyty górskie są bardzo blisko, w innych nieco dalej - ale sceneria jest zawsze cudowna.

View from the golf course in Reischach
View from the golf course in Reischach

The tee shot - now the game is on.

© Internet Consulting

Tekst: Lisa

Zdjęcia i wideo: Adam

Jesteśmy barwną mieszanką kochających przyrodę, żądnych przygód i kreatywnych redaktorów. Mieszkamy w Południowym Tyrolu i łączy nas miłość do pisania i fotografii, gór i kultury. Naszą pasją jest ciągłe odkrywanie nowych historii o ziemi i jej mieszkańcach, o tożsamości i tradycji, o cichych miejscach i tysiącach twarzy Południowego Tyrolu. Naszymi tekstami i zdjęciami chcemy pokazać Wam piękno tego pełnego kontrastów regionu i rozbudzić Waszą ciekawość. Ale przede wszystkim chcemy jednego: zainspirować do podróżowania.

Related posts

Service