Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie
Czas czytania ok.
minuty
Minuta
04. września 2023

Golf pozwala zachować młodość

Gra w golfa u podnóża Planu de Corones to przyjemność, która doskonale łączy w sobie sportowe wyzwanie, radość z alpejskiej przyrody i relaksujące spotkania towarzyskie. Nie tylko młodzi golfiści uwielbiają tę mieszankę, co udowadniają nam najlepsi w gorący letni dzień na polu golfowym w Riscone.

Preparation for the tee-off
Preparation for the tee-off

Golf enthusiastic seniors playing golf.

Internet Consulting
Golf swing at the edge of the forest
Golf swing at the edge of the forest

Shortly before the tee-off at the edge of the forest.

Internet Consulting

Zwykle jesteśmy szczęśliwi, gdy świeci słońce: świat wygląda jaśniej, gdy niebo jest niebieskie, a dobra pogoda ułatwia filmowanie i fotografowanie. Jednak kiedy towarzyszyliśmy grupie kochających golfa seniorów podczas rundy golfa na polu GC Val Pusteria, bylibyśmy całkiem zadowoleni z kilku chmur więcej. Dzięki położeniu na wysokości 950 metrów, termometr w Riscone koło Brunico rzadko pokazuje więcej niż 30 stopni Celsjusza, ale trafiliśmy na jeden z tych "odstających dni": jest niezwykle gorąco, a wiatr również robi sobie przerwę.

Full concentration is required
Full concentration is required

Stamina and concentration are also important in golf.

Internet Consulting
Now it's getting exciting!
Now it's getting exciting!

Almost there.

Internet Consulting

Łąki, lasy i góry

Mimo to golfiści są w pełni zmotywowani i nie pozwalają, by zepsuło im to dobry nast rój. Panie i panowie mają już spore doświadczenie życiowe i golfowe, a przed promieniami słońca chronią się parasolami i czapeczkami. Ponadto 9-dołkowe pole w Riscone znajduje się częściowo na otwartym terenie, a częściowo w lesie, więc zawsze można znaleźć przyjemne zacienione miejsca na relaks. Pole (33 par) jest harmonijnie wkomponowane w krajobraz i oferuje wiele różnorodności - zarówno pod względem dołków, jak i widoków. Dobrze utrzymane fairwaye i greeny są również grywalne dla mniej doświadczonych golfistów, a jednocześnie oferują wystarczające wyzwania dla graczy z niskim handicapem. Następnie wypróbujemy restaurację w klubie na lunch: oferuje relaksującą atmosferę i taras słoneczny, kulinarne przysmaki i orzeźwiające napoje.

A golf day in South Tyrol
A golf day in South Tyrol

Golf keeps young

Internet Consulting

Atrakcje związane z grą w golfa

Grupa, z którą podróżujemy dziś po pagórkowatym polu golfowym u stóp Planu de Corones jest mieszana: składa się z Puschtran (kobiet z Val Pusteria) i Niemki. Wszystkie są zapalonymi golfistkami. Jaki jest urok golfa? Golf stanowi wyzwanie dla ciała i umysłu (bardziej niż zdają sobie z tego sprawę osoby niegrające w golfa), a jednocześnie ryzyko kontuzji jest niskie w porównaniu z innymi sportami. Połączenie maksymalnej koncentracji i wymagającej techniki podczas uderzania piłki z jednej strony, z przytulnymi rozmowami i relaksującymi ćwiczeniami w pięknym krajobrazie z drugiej strony to połączenie, które jest przyjemne w każdym wieku.

Zachowaj formę dzięki golfowi

Golf ma pozytywny wpływ na samopoczucie i jest idealnym sportem dla osób w wieku 50+. Ćwiczy siłę, koordynację, elastyczność i koncentrację. Umożliwia także nawiązywanie kontaktów towarzyskich z ludźmi o podobnych poglądach i spędzanie czasu na łonie natury. Według badań, oprócz zbilansowanej diety i wystarczającej ilości snu, regularne ćwiczenia i kontakty społeczne są jednymi z najważniejszych czynników pozwalających zachować zdrowie w zaawansowanym wieku. I właśnie te 2 ostatnie czynniki można optymalnie połączyć podczas gry w golfa.

Just before the hole
Just before the hole

The ball is as good as in.

Internet Consulting

Wakacje golfowe w Południowym Tyrolu

Tydzień golfa jest nawet lepszy niż dzień gry w golfa. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym golfistą - wakacje golfowe w Południowym Tyrolu to idealny sposób na połączenie intensywnej gry w golfa z kulinarnymi przysmakami i relaksującym wypoczynkiem. Hotele golf owe w Południowym Tyrolu oferują atrakcyjne pakiety golfowe i zniżki na green fee, a także punktują swoimi ofertami wellness i dla smakoszy. Oprócz GC Pusteria, w Południowym Tyrolu znajdują się inne renomowane kluby golfowe z pięknymi polami golfowymi i zapleczem treningowym dla początkujących, takim jak driving range i putting green. W niektórych klubach golfowych potężne szczyty górskie są bardzo blisko, w innych nieco dalej - ale sceneria jest zawsze cudowna.

View from the golf course in Reischach
View from the golf course in Reischach

The tee shot - now the game is on.

Internet Consulting

Tekst: Lisa

Zdjęcia i wideo: Adam

Jesteśmy barwną mieszanką kochających przyrodę, żądnych przygód i kreatywnych redaktorów. Mieszkamy w Południowym Tyrolu i łączy nas miłość do pisania i fotografii, gór i kultury. Naszą pasją jest ciągłe odkrywanie nowych historii o ziemi i jej mieszkańcach, o tożsamości i tradycji, o cichych miejscach i tysiącach twarzy Południowego Tyrolu. Naszymi tekstami i zdjęciami chcemy pokazać Wam piękno tego pełnego kontrastów regionu i rozbudzić Waszą ciekawość. Ale przede wszystkim chcemy jednego: zainspirować do podróżowania.

Podobne posty

Usługa