Find accommodation & make a request
Reading time about
minutes
minute
05. października 2023

Jesień w Brunico staje się kolorowa

Jesień to idealny czas na poznanie Brunico w sercu Val Pusteria i otaczających ją alpejskich gór. Natura pokazuje swoje kolorowe oblicze, a świeże powietrze budzi nowe pokłady energii: Wędrówki, wycieczki rowerowe lub spacery po mieście są teraz szczególnie przyjemne, a między miastem a górami odbywa się kolorowy wybór wydarzeń.

Brunico to miasto, w którym warto mieszkać i które warto pokochać: piękna starówka i bliskość Planu de Corones, szeroka oferta sportowa i kulturalna, tradycyjne zwyczaje i nowe pomysły tworzą udaną mieszankę. Mieszkańcy, przybysze i wczasowicze cieszą się uroczą atmosferą, w której jest miejsce na różnorodne doświadczenia, ale także na kontemplację. Do wyboru są sklepy, restauracje i bary - od znanych od dawna po nowoczesne, od ekskluzywnych po przytulne, każdy znajdzie coś dla siebie.

Bruneck city centre
Bruneck city centre

View of the Ursulinen Gate from the Bruneck Stadtgasse.

© Internet Consulting
Outdoor activities
Outdoor activities

Mountain biking with a dream panorama.

© Bruneck Kronplatz Tourismus/Harald Wisthaler
MMM Corones
MMM Corones

The MMM Corones against a Dolomite backdrop.

© Skirama Kronplatz

Blisko natury i ekscytujące

Z Riscone, wioski należącej do gminy Brunico, można dotrzeć do Planu de Corones w kilka minut kolejką linową: lokalna góra Brunico ma 2275 m wysokości i inspiruje fantastycznymi widokami, które można doskonale podziwiać podczas wędrówki szlakiem panoramicznym Concordia 360°. Jesienią widok, który rozciąga się od Dolomitów po główny grzbiet alpejski, jest szczególnie spektakularny ze względu na dobrą widoczność na duże odległości i intensywne kolory natury.

Chcesz poczuć zastrzyk adrenaliny? W takim razie możesz wybrać się na gigantyczną huśtawkę Skyscraper, spróbować lotu w tandemie z paralotnią lub rozerwać się w Bike Parku Plan de Corones. Jeśli uważasz, że kultura i architektura są bardziej ekscytujące niż sport i akcja, możesz wybrać między LUMEN (Muzeum Fotografii Górskiej) i MMM Plan de Corones.

Wracając jednak do miasta: w zamku Brunico mieści się również Muzeum Górskie Messnera - MMM Ripa. I oczywiście można również rozpocząć wiele pięknych wycieczek pieszych i rowerowych bezpośrednio z Brunico.

Bruneck Castle
Bruneck Castle

Bruneck Castle from above.

© Internet Consulting
Bruneck castle
Bruneck castle

View of Bruneck Castle in the direction of Tauferer Ahrntal.

© Internet Consulting

Świadomy tradycji i przyjemny


Południowotyrolski jarmark SelberGMOCHT zatrzymuje się w różnych miejscach Południowego Tyrolu, a w sobotę 16.09.2023 r. także w Brunico. Można wtedy spacerować wśród około 80 straganów na Graben i na placu ratuszowym. Tradycyjne wyroby rękodzielnicze, kreatywna sztuka i rzemiosło, pyszne przysmaki i muzyka na żywo wyprodukowana w Południowym Tyrolu - przy tak szerokim wyborze na pewno znajdziesz coś dla siebie.

SelberGMOCHT market
SelberGMOCHT market

Colourful hustle and bustle at the SelberGMOCHT event market on Graben.

© Bruneck Kronplatz Tourismus
Craft market
Craft market

Large selection of handmade products.

© Bruneck Kronplatz Tourismus

Produkcja boczku z Południowego Tyrolu jest również bogata w tradycję: od 30.09. do 01.10.2023 r. wszystko kręci się wokół tego regionalnego specjału podczas Południowym Tyrolu Bacon Festival na Planie de Corones. Degustacje i poranne przerwy, a także warsztaty i występy grup muzycznych zapewniają przyjemny weekend na płaskowyżu. A w tę sobotę i niedzielę wjazd i zjazd są dostępne w specjalnej cenie 15 €.

Tastings
Tastings

South Tyrolean bacon is simply good.

© IDM Südtirol-Alto Adige/Manuel Ferrigato

Pierwsze wzmianki o targu w Stegen pojawiły się w dokumentach już w XIII wieku: wielki targ odbywa się co roku w dniach 26-28 października w Stegen, ułamku Brunico, i jest stałą datą w kalendarzu nie tylko dla wielu Południowych Tyrolu. Almabtriebe (np. 30.9.2023 w Riscone) i Kirchtage (np. 14-15.10.2023 w Mühlbach/Gais) to kolejne tradycyjne jesienne atrakcje w Brunico i okolicach.

Bruneck dances
Bruneck dances

Clubs and bars are full of people.

© Bruneck Kronplatz Tourismus
Yogadays Kronplatz
Yogadays Kronplatz

Yoga with a view

© Skirama Kronplatz

Kosmopolityczny i nowoczesny

Brunico nie tylko spoczywa na laurach, ale także otwiera nowe możliwości. W Yogadays Południowego Tyrolu przy Planie de Corones od 22 do 24 września 2023 r. można wziąć udział w inspirujących warsztatach LUMEN - od Ashtanga Jogi po Tantra Jogę. Nie zabraknie również wegetariańskiego i wegańskiego cateringu oraz targu ze zrównoważonymi produktami.

Wydarzenie Brunico tanzt (Tańce Brunico ) to także poruszające wydarzenie: w piątek, 29.09.2023, 12 DJ-ów będzie wirować w miejskich barach i klubach. Tej nocy można sprawdzić swoją wytrzymałość, tańcząc i bawiąc się. Podczas wiosennej edycji tego wydarzenia podobało nam się, że różne pokolenia w wieku od 16 do 60 lat świętowały i tańczyły razem.

Na Streetfood Festival, który odbywa się od 06 do 08.10.2023 na Placu Ratuszowym w Brunico, już same różnorodne zapachy są bardzo kuszące - sprawiają, że chce się spróbować potraw i przekąsek z różnych krajów. W ten październikowy weekend można poznać różne światy aromatów - od curry przez sushi po burgery czy naleśniki. A oprócz kulinarnych przysmaków nie zabraknie oczywiście orzeźwiających napojów i żywiołowej muzyki.

Streetfood Festival
Streetfood Festival

Relaxed atmosphere and delicious food at the Streetfood Festival.

© Bruneck Kronplatz Tourismus
Culinary diversity
Culinary diversity

The festival offers a variety of specialities, from southern Italian snacks to Asian rice dishes.

© Bruneck Kronplatz Tourismus

Więcej informacji o wydarzeniach w Brunico: bruneckevents.com

Więcej informacji o Brunico: bruneck .com

Bruneck
Bruneck

Dreamlike pictures from the city of Bruneck

© Internet Consulting - Adam U.

Tekst: Lisa

Jesteśmy barwną mieszanką kochających przyrodę, żądnych przygód i kreatywnych redaktorów. Mieszkamy w Południowym Tyrolu i łączy nas miłość do pisania i fotografii, gór i kultury. Naszą pasją jest ciągłe odkrywanie nowych historii o ziemi i jej mieszkańcach, o tożsamości i tradycji, o cichych miejscach i tysiącach twarzy Południowego Tyrolu. Naszymi tekstami i zdjęciami chcemy pokazać Wam piękno tego pełnego kontrastów regionu i rozbudzić Waszą ciekawość. Ale przede wszystkim chcemy jednego: zainspirować do podróżowania.

Related posts

Service