Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie
Czas czytania ok.
minuty
Minuta
05. października 2023

Jesień w Brunico nabiera kolorów

Jesień to idealny czas na poznanie Brunico w sercu Val Pusteria i okolicznych alpejskich gór. Natura pokazuje swoje kolorowe oblicze, a świeże powietrze budzi nową energię: Wędrówki, wycieczki rowerowe lub spacery po mieście są teraz szczególnie przyjemne, a między miastem a górami odbywa się kolorowy wybór wydarzeń.

Brunico to miasto, w którym warto mieszkać i które warto pokochać: piękna starówka i bliskość Planu de Corones, szeroka oferta sportowa i kulturalna, tradycyjne zwyczaje i nowe pomysły tworzą udaną mieszankę. Mieszkańcy, przybysze i wczasowicze cieszą się uroczą atmosferą, w której jest miejsce na różnorodne doświadczenia, ale także na spokojny wypoczynek. Do wyboru są sklepy, restauracje i bary - od znanych od dawna po nowoczesne, od ekskluzywnych po przytulne, każdy znajdzie coś dla siebie.

Bruneck city centre
Bruneck city centre

View of the Ursulinen Gate from the Bruneck Stadtgasse.

Internet Consulting
Outdoor activities
Outdoor activities

Mountain biking with a dream panorama.

Bruneck Kronplatz Tourismus/Harald Wisthaler
MMM Corones
MMM Corones

The MMM Corones against a Dolomite backdrop.

Skirama Kronplatz

Blisko natury i ekscytujące

Z Riscone, wioski należącej do gminy Brunico, można dotrzeć do Planu de Corones w zaledwie kilka minut kolejką linową: lokalna góra Brunico ma 2275 metrów wysokości i szczyci się fantastycznymi widokami, które można doskonale podziwiać podczas wędrówki panoramicznym szlakiem Concordia 360°. Jesienią widok, który rozciąga się od Dolomitów po główny grzbiet alpejski, jest szczególnie spektakularny dzięki dobrej widoczności i intensywnym kolorom natury.

Chcesz poczuć przypływ adrenaliny? Wypróbuj gigantyczną huśtawkę Skyscraper, skorzystaj z lotu paralotnią w tandemie lub odpręż się w parku rower owym Plan de Corones. Jeśli uważasz, że kultura i architektura są bardziej ekscytujące niż sport i akcja, możesz odwiedzić LUMEN (Muzeum Fotografii Górskiej) i MMM Corones na Planie de Corones.

Wracając jednak do miasta: w zamku Brunico znajduje się również Muzeum Górskie Messnera - MMM Ripa. Oczywiście można też wyruszyć na wiele pięknych wycieczek pieszych i rowerowych bezpośrednio z Brunico.

Bruneck Castle
Bruneck Castle

Bruneck Castle from above.

Internet Consulting
Bruneck castle
Bruneck castle

View of Bruneck Castle in the direction of Tauferer Ahrntal.

Internet Consulting

Świadomość tradycji i przyjemność


Południowotyrolski jarmark SelberGMOCHT zatrzymuje się w różnych miejscach Południowego Tyrolu, a w sobotę 16 września 2023 r. także w Brunico. Następnie można spacerować po Graben i placu ratuszowym między około 80 straganami. Tradycyjne wyroby rzemieślnicze, kreatywna sztuka i rzemiosło, pyszne smakołyki i muzyka na żywo wyprodukowane w Południowym Tyrolu - przy tak szerokim wyborze na pewno znajdziesz coś dla siebie.

SelberGMOCHT market
SelberGMOCHT market

Colourful hustle and bustle at the SelberGMOCHT event market on Graben.

Bruneck Kronplatz Tourismus
Craft market
Craft market

Large selection of handmade products.

Bruneck Kronplatz Tourismus

Produkcja południowotyrolskiego specku jest również przesiąknięta tradycją: od 30.09. do 01.10.2023 r. wszystko kręci się wokół tego regionalnego specjału podczas Południowym Tyrolu Speck Festival na Planie de Corones. Degustacje i poranne kufle, a także warsztaty i występy grup muzycznych zapewniają przyjemny weekend na płaskowyżu. Wjazd i zjazd są dostępne w sobotę i niedzielę w specjalnej cenie 15 €.

Tastings
Tastings

South Tyrolean bacon is simply good.

IDM Südtirol-Alto Adige/Manuel Ferrigato

Pierwsze wzmianki o targu w Stegen pojawiły się w dokumentach już w XIII wieku: wielki targ odbywa się co roku w dniach 26-28 października w Stegen, dzielnicy Brunico, i jest stałą datą w kalendarzu nie tylko dla wielu Południowych Tyrolu. Alpejskie spędy bydła (np. 30.9.2023 r. w Riscone) i dni kościoła (np. 14-15.10.2023 r. w Gais) to kolejne tradycyjne jesienne atrakcje w Brunico i okolicach.

Bruneck dances
Bruneck dances

Clubs and bars are full of people.

Bruneck Kronplatz Tourismus
Yogadays Kronplatz
Yogadays Kronplatz

Yoga with a view

Skirama Kronplatz

Kosmopolityczny i nowoczesny

Brunico nie tylko spoczywa na laurach, ale także przełamuje nowe trendy. Podczas Yogadays Południowego Tyrolu na Planie de Corones w dniach od 22 do 24 września 2023 r. można wziąć udział w inspirujących warsztatach LUMEN - od Ashtanga Jogi po Tantra Jogę. Nie zabraknie również wegetariańskiego i wegańskiego cateringu oraz targu ze zrównoważonymi produktami.

Wydarzenie Brunico tanzt również wprawi wszystko w ruch: w piątek 29 września 2023 r. 12 DJ-ów będzie grać w barach i klubach miasta. Tej nocy będzie można sprawdzić swoją wytrzymałość podczas tańca i zabawy. Podczas wiosennej edycji tego wydarzenia podobał nam się fakt, że różne pokolenia w wieku od 16 do 60 lat świętowały i tańczyły razem.

Na Streetfood Festival, który odbywa się od 6 do 8 października 2023 r. na placu ratuszowym w Brunico, już same różnorodne aromaty są bardzo kuszące - sprawiają, że chce się spróbować dań i przekąsek z różnych krajów. W ten październikowy weekend można poznać różne smaki - od curry i sushi po burgery i naleśniki. Oczywiście kulinarnym przysmakom towarzyszyć będą orzeźwiające napoje i żywa muzyka.

Streetfood Festival
Streetfood Festival

Relaxed atmosphere and delicious food at the Streetfood Festival.

Bruneck Kronplatz Tourismus
Culinary diversity
Culinary diversity

The festival offers a variety of specialities, from southern Italian snacks to Asian rice dishes.

Bruneck Kronplatz Tourismus

Więcej informacji o Brunico i wydarzeniach w Brunico: bruneck.com

Bruneck
Bruneck

Dreamlike pictures from the city of Bruneck

Internet Consulting - Adam U.

Tekst: Lisa

Jesteśmy barwną mieszanką kochających przyrodę, żądnych przygód i kreatywnych redaktorów. Wszyscy z siedzibą w Południowym Tyrolu, dzielimy miłość do pisania i fotografii, gór i kultury. Naszą pasją jest ciągłe odkrywanie nowych historii o ziemi i jej mieszkańcach, o tożsamości i tradycji, o cichych miejscach i tysiącach twarzy Południowego Tyrolu. Naszymi tekstami i zdjęciami chcemy pokazać Wam piękno tego pełnego kontrastów regionu i rozbudzić Waszą ciekawość. Ale przede wszystkim chcemy jednego: zainspirować do podróżowania.

Podobne posty

Usługa