Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie
Czas czytania ok.
minuty
Minuta
07. listopada 2023

Wysokiej jakości sanki wyprodukowane w Południowym Tyrolu

Pierwsze listy do Ojca Gwiazdki i Ojca Gwiazdki zostaną wkrótce napisane. Jeśli zastanawiasz się właśnie nad prezentami gwiazdkowymi dla swoich bliskich lub własnymi życzeniami świątecznymi, to mamy pomysł: co powiesz na sanki z Południowego Tyrolu pod choinką? Saneczkarstwo, znane również jako sanki, oznacza nieskomplikowaną zabawę w sporty zimowe dla całej rodziny.

Quality toboggans made in South Tyrol
Quality toboggans made in South Tyrol

A beautiful sunny day is ideal for a toboggan ride.

Torggler Josef Alurodel

Dzięki perspektywie zabawnego toru s aneczkowego nawet dzieci, które nie przepadają za chodzeniem, mogą być podekscytowane zimową wędrówką, a mniejsze dzieci można wciągnąć na górę - owinięte w ciepło i z oparciem dla dziecka. W Południowym Tyrolu jest duży wybór torów saneczkowych o różnym stopniu trudności.

Tam, gdzie saneczkarstwo rekreacyjne i sportowe ma nie tylko długą tradycję, ale także wielu fanów, na szczęście istnieją również firmy z dużym know-how, które specjalizują się w produkcji wysokiej jakości sanek. Niezależnie od tego, czy są wykonane z drewna jesionowego, bukowego czy aluminium: masz gwarancję, że znajdziesz sanki, które spełnią Twoje oczekiwania w jednej z 4 firm z Południowego Tyrolu, które wkrótce Ci przedstawimy

Sledding surrounded by breathtaking views.
Sledding surrounded by breathtaking views.

Tobogganing under the glowing South Tyrolean sun.

Torggler Peter Rodelbau

Wybór jest ogromny: rekreacyjni lub ambitni saneczkarze rekreacyjni znajdą to, czego szukają wśród południowych producentów sanek, podobnie jak najlepsi sportowcy w saneczkarstwie saneczkowym lub saneczkarstwie na torze naturalnym. Dostępne są sanki dla dzieci i dorosłych, a także jedno- i dwuosobowe. Co prawda, wysokiej jakości sanki z PołudniowegoTyrolu mają swoją cenę, ale zjazd na naprawdę dobrych saneczkach daje co najmniej dwa razy więcej frajdy i - przy odrobinie dbałości - przetrwa dziesięciolecia.

Różne modele można zamówić za pośrednictwem odpowiedniego sklepu internetowego lub formularza online. Na życzenie można również uwzględnić indywidualne życzenia, np. dotyczące koloru i nadruku. Możliwe jest również dostarczenie pasującego oparcia dla dzieci, a w niektórych przypadkach oferowane są również inne akcesoria, takie jak ochrona przed śniegiem. Więcej informacji na temat modeli i sprzedaży, a także wskazówki dotyczące pielęgnacji i sterowania można znaleźć na stronie internetowej danego producenta sanek.

Bachmann Toboggan

Firma z siedzibą w Collalbo nad Renonem wykorzystuje do budowy swoich sanek połączenie elementów drewnianych i aluminiowych. Bezpieczne i lekkie sanki dla początkujących, turystyczne i sportowe można również zamówić z opatentowanym systemem Brake Steer.

Quality toboggans made in South Tyrol
Quality toboggans made in South Tyrol

A toboggan almost submerged in snow.

Bachmann Rodel
Quality toboggans made in South Tyrol
Quality toboggans made in South Tyrol

Enjoy tobogganing down the slopes of South Tyrol.

Bachmann Rodel

Konstrukcja sanek Torggler Peter

Mistrzowie Europy i świata w saneczkarstwie polegają na sankach tej firmy, ale różne modele dla saneczkarzy rekreacyjnych są również produkowane w Latzfons, ułamku Chiusa. Tam też oferowana jest usługa naprawy i ostrzenia.

Quality toboggans made in South Tyrol
Quality toboggans made in South Tyrol

Fun tobogganing with the whole family

Torggler Peter Rodelbau

Aluminiowe sanki Torggler Josef

Latzfons w Valle Isarco jest również domem dla tego warsztatu, który produkuje aluminiowe sanki dla początkujących i rekreacyjnych saneczkarzy sportowych: Aluminiowe sanki łączą lekkość z dobrą stabilnością na zakrętach. Składanesanki są szczególnie łatwe w transporcie.

Quality toboggans made in South Tyrol
Quality toboggans made in South Tyrol

Two people on a toboggan have more fun!

Torggler Josef Alurodel
Quality toboggans made in South Tyrol
Quality toboggans made in South Tyrol

Wooden toboggans in various colours

Schiefer Rodel

Saneczki łupkowe

Rodzinna firma z San Leonardo in Passiria produkuje sanki z drewna bukowego, które po zamówieniu za pomocą formularza online wysyłane są na terenie Włoch, a także do Austrii i Niemiec. Saneczki rekreacyjne i sportowe firmy Schiefer można również kupić bezpośrednio w warsztacie .

Aby saneczkarstwo było czystą przyjemnością, należy przestrzegać kilku wskazówek dotyczących bezpieczeństwa i używać blokady rowerowej jako zabezpieczenia przed kradzieżą podczas odpoczynku w schronisku. Na koniec dwa zalecenia dla wysportowanych "częstych saneczkarzy": Podeszwy hamujące z kolcami, które można szybko założyć za pomocą zapięcia na rzep, ułatwiają zarówno wchodzenie, jak i hamowanie na oblodzonych torach saneczkowych. Krótkie spodnie izolacyjne są również praktyczne: szorty, które można na nie naciągnąć, utrzymują pośladki w cieple i suchości.

Tekst: Lisa

Jesteśmy kolorową mieszanką kochających przyrodę, żądnych przygód i kreatywnych redaktorów. Mieszkamy w Południowym Tyrolu i łączy nas miłość do pisania i fotografii, gór i kultury. Naszą pasją jest ciągłe odkrywanie nowych historii o ziemi i jej mieszkańcach, o tożsamości i tradycji, o cichych miejscach i tysiącach twarzy Południowego Tyrolu. Naszymi tekstami i zdjęciami chcemy pokazać piękno tego pełnego kontrastów regionu i rozbudzić ciekawość. Ale przede wszystkim chcemy jednego: zainspirować do podróżowania.

Podobne posty

Usługa