Find accommodation & make a request
Reading time about
minutes
minute
07. listopada 2023

Wysokiej jakości sanki wyprodukowane w Południowym Tyrolu

Pierwsze listy do Ojca Gwiazdki i Ojca Gwiazdki zostaną wkrótce napisane. Jeśli zastanawiasz się właśnie nad prezentami gwiazdkowymi dla swoich bliskich lub własnymi życzeniami świątecznymi, to mamy pomysł: co powiesz na sanki z Południowego Tyrolu pod choinką? Saneczkarstwo, znane również jako sanki, oznacza nieskomplikowaną zabawę w sporty zimowe dla całej rodziny.

Quality toboggans made in South Tyrol
Quality toboggans made in South Tyrol

A beautiful sunny day is ideal for a toboggan ride.

© Torggler Josef Alurodel

Dzięki perspektywie zabawnego toru s aneczkowego nawet dzieci, które nie przepadają za chodzeniem, mogą być podekscytowane zimową wędrówką, a mniejsze dzieci można wciągnąć na górę - owinięte w ciepło i z oparciem dla dziecka. W Południowym Tyrolu jest duży wybór torów saneczkowych o różnym stopniu trudności.

Tam, gdzie saneczkarstwo rekreacyjne i sportowe ma nie tylko długą tradycję, ale także wielu fanów, na szczęście istnieją również firmy z dużym know-how, które specjalizują się w produkcji wysokiej jakości sanek. Niezależnie od tego, czy są wykonane z drewna jesionowego, bukowego czy aluminium: masz gwarancję, że znajdziesz sanki, które spełnią Twoje oczekiwania w jednej z 4 firm z Południowego Tyrolu, które wkrótce Ci przedstawimy

Sledding surrounded by breathtaking views.
Sledding surrounded by breathtaking views.

Tobogganing under the glowing South Tyrolean sun.

© Torggler Peter Rodelbau

Wybór jest ogromny: rekreacyjni lub ambitni saneczkarze rekreacyjni znajdą to, czego szukają wśród południowych producentów sanek, podobnie jak najlepsi sportowcy w saneczkarstwie saneczkowym lub saneczkarstwie na torze naturalnym. Dostępne są sanki dla dzieci i dorosłych, a także jedno- i dwuosobowe. Co prawda, wysokiej jakości sanki z Południowego Tyrolumają swoją cenę, ale zjazd na naprawdę dobrych saneczkach daje co najmniej dwa razy więcej frajdy i - przy odrobinie dbałości - przetrwa dziesięciolecia.

Różne modele można zamówić za pośrednictwem odpowiedniego sklepu internetowego lub formularza online. Na życzenie można również uwzględnić indywidualne życzenia, np. dotyczące koloru i nadruku. Możliwe jest również dostarczenie pasującego oparcia dla dzieci, a w niektórych przypadkach oferowane są również inne akcesoria, takie jak ochrona przed śniegiem. Więcej informacji na temat modeli i sprzedaży, a także wskazówki dotyczące pielęgnacji i sterowania można znaleźć na stronie internetowej danego producenta sanek.

Bachmann Toboggan

Firma z siedzibą w Collalbo nad Renonem wykorzystuje do budowy swoich sanek połączenie elementów drewnianych i aluminiowych. Bezpieczne i lekkie sanki dla początkujących, turystyczne i sportowe można również zamówić z opatentowanym systemem Brake Steer.

Quality toboggans made in South Tyrol
Quality toboggans made in South Tyrol

A toboggan almost submerged in snow.

© Bachmann Rodel
Quality toboggans made in South Tyrol
Quality toboggans made in South Tyrol

Enjoy tobogganing down the slopes of South Tyrol.

© Bachmann Rodel

Konstrukcja sanek Torggler Peter

Mistrzowie Europy i świata w saneczkarstwie polegają na sankach tej firmy, ale różne modele dla saneczkarzy rekreacyjnych są również produkowane w Latzfons, ułamku Chiusa. Tam też oferowana jest usługa naprawy i ostrzenia.

Quality toboggans made in South Tyrol
Quality toboggans made in South Tyrol

Fun tobogganing with the whole family

© Torggler Peter Rodelbau

Aluminiowe sanki Torggler Josef

Latzfons w Valle Isarco jest również domem dla tego warsztatu, który produkuje aluminiowe sanki dla początkujących i rekreacyjnych saneczkarzy sportowych: Aluminiowe sanki łączą lekkość z dobrą stabilnością na zakrętach. Składanesanki są szczególnie łatwe w transporcie.

Quality toboggans made in South Tyrol
Quality toboggans made in South Tyrol

Two people on a toboggan have more fun!

© Torggler Josef Alurodel
Quality toboggans made in South Tyrol
Quality toboggans made in South Tyrol

Wooden toboggans in various colours

© Schiefer Rodel

Saneczki łupkowe

Rodzinna firma z San Leonardo in Passiria produkuje sanki z drewna bukowego, które po zamówieniu za pomocą formularza online wysyłane są na terenie Włoch, a także do Austrii i Niemiec. Saneczki rekreacyjne i sportowe firmy Schiefer można również kupić bezpośrednio w warsztacie .

Aby saneczkarstwo było czystą przyjemnością, należy przestrzegać kilku wskazówek dotyczących bezpieczeństwa i używać blokady rowerowej jako zabezpieczenia przed kradzieżą podczas odpoczynku w schronisku. Na koniec dwa zalecenia dla wysportowanych "częstych saneczkarzy": Podeszwy hamujące z kolcami, które można szybko założyć za pomocą zapięcia na rzep, ułatwiają zarówno wchodzenie, jak i hamowanie na oblodzonych torach saneczkowych. Krótkie spodnie izolacyjne są również praktyczne: szorty, które można na nie naciągnąć, utrzymują pośladki w cieple i suchości.

Tekst: Lisa

Jesteśmy kolorową mieszanką kochających przyrodę, żądnych przygód i kreatywnych redaktorów. Mieszkamy w Południowym Tyrolu i łączy nas miłość do pisania i fotografii, gór i kultury. Naszą pasją jest ciągłe odkrywanie nowych historii o ziemi i jej mieszkańcach, o tożsamości i tradycji, o cichych miejscach i tysiącach twarzy Południowego Tyrolu. Naszymi tekstami i zdjęciami chcemy pokazać piękno tego pełnego kontrastów regionu i rozbudzić ciekawość. Ale przede wszystkim chcemy jednego: zainspirować do podróżowania.

Related posts

Service