Find accommodation & make a request
from 142 €
LANERHOF Active/Spa/Balance
Spa-Hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 131 €
SONNENHOF Sun/Spa/Panorama
Sporthotel | Pfalzen at Mt. Kronplatz
from 133 €
Vitalpina Hotel Schulerhof
Active hotel | Plaus near Meran
s
from 289 €
Wellness Refugium Alpin Royal
Charm & warmth | St. Johann in Tauferer Ahrntal
from 132 €
Hotel Edelweiss
ski week special | Meransen in Eisacktal
s
from 158 €
Viktoria Alpine Spa Resort
Wellnesshotel | Hafling near Meran
s
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose
Active hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 174 €
MIRABELL DOLOMITES HOTEL
Luxury . Ayurveda & SPA | Olang at Mt. Kronplatz
from 100 €
Hotel Tirolerhof
Gourmet hotel | Welsberg-Taisten at Mt. Kronplatz
from 258 €
Naturhotel Waldheim
Active hotel | Altrei in Southern South Tyrol
from 185 €
Quellenhof Luxury Resort Passeier
Sport & wellness resort | Passeiertal
from 190 €
WINKLER Sport & Spa Resort
Design hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 201 €
Alpenpalace Luxury Hideaway & Spa Retreat
Exclusive well-being oasis | St. Johann in Tauferer Ahrntal
The NEW South Tyrol Blog
The best stories from South Tyrol - Get inspired!

Slackline Park - Taniec na linie

Masz ochotę dosłownie wzbić się w powietrze? W takim razie nie możesz przegapić pierwszego w Południowym Tyrolu parku Slackline w Selva Gardena.

Slacklining, połączenie jogi i tańca na linie, to nowy, innowacyjny sport. Zwłaszcza w miesiącach letnich odważni akrobaci wywołują zdumienie wśród wielu spacerowiczów w parkach. Każdy, kto myśli, że jest to nowy cyrk, jest w błędzie.

Slackline Park in Wolkenstein - Gröden
Slackline Park in Wolkenstein - Gröden

At the slackline park in Wolkenstein you can train your whole body and balance. Courses for beginners are offered too.

© Tourismusverein Wolkenstein

Czym jest slacklining?

Nowoczesny taniec na linie nazywany jest "slacklining" lub "slacking". Ten nowy, modny sport, który wzbudza coraz większy entuzjazm także w naszym kraju, w latach 80. ubiegłego wieku zawitał do Europy. Dużą różnicą w stosunku do klasycznego chodzenia po linie jest zdecydowanie tzw. gibbon, czyli lina. Podczas gdy linoskoczkowie balansują na stabilnej i napiętej linie, slacklinerzy próbują swoich sił na dynamicznie kołyszącej się linie.

Lina jest luźno rozciągnięta pomiędzy dwoma stałymi punktami. Termin slackline można wyjaśnić w wolnym tłumaczeniu z języka niemieckiego "luźniejsza lina": lina ustępuje pod ciężarem akrobaty i zaczyna się kołysać. Im dłuższa lina, tym więcej odpoczynku i równowagi potrzebuje slackliner. Sportowiec stara się zrównoważyć wibracje liny swoim ciałem i chodzi po linie z dużą koncentracją, równowagą i koordynacją. Slacklining wykorzystuje całą muskulaturę i dlatego jest doskonałym treningiem całego ciała, który trenuje stabilizację ciała i równowagę.

Longlines, czyli liny o długości ponad 100 metrów, obiecują ekstremalne wyzwania, szczególnie dla zaawansowanych slacklinerów. Bardziej odważni sportowcy zapuszczają się nawet na duże wysokości i udowadniają swoją zdolność koncentracji i wysokość na tak zwanych highlines. Liny rozpięte są pomiędzy wysokimi drzewami, a nawet szczytami gór. Innym pełnym przygód sposobem jest balansowanie nad wodą. W slackliningu nie ma ograniczeń, a akrobatyczne sztuczki, takie jak obroty o 180° lub 360°, salta w przód i w tył, szpagaty, stania na rękach, siady skrzyżne, "ślizgi" lub "chwyty" (kucanie i chwytanie liny) oferują śmiałe i ekstremalne wyzwania.

Slackline Park in Wolkenstein
Slackline Park in Wolkenstein

At the slackline park in Wolkenstein, beginners as well as advanced slackliners will feel like in paradise.

© Tourismusverein Wolkenstein - Diego Moroder

Slackline Park w Val Gardena

Entuzjazm dla nowoczesnego tańca na linie został w końcu rozpalony w Południowym Tyrolu, a pierwszy Slackline Park otworzył swoje podwoje w Selva di Valgardena. Oferuje on swoim odważnym gościom łącznie 13 różnych sposobów mocowania slackline'ów, od linii dla początkujących po specjalne linie, takie jak "Rodeo Line" dla żądnych przygód ekspertów.

Wypróbuj triki na "luźnej linie" i odwiedź Slackline Park w Selva Gardena. Zasmakuj świata "luzu" na cotygodniowych kursach dla początkujących. Zabierz ze sobą wytrzymałość i odrobinę odwagi i dosłownie wznieś się w powietrze. Slackline Park w Val Gardena to obietnica dobrej zabawy! Let's slack!

Current holiday offers

from 105 €
Naturhotel Die Waldruhe

Alpine meets Mediterranean in every facet, with wellness and experiences for nature lovers, active holiday-makers and indulgence seekers.

To the hotel
from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel
from 110 €
Familienhotel Bella Vista

Experience autumn with the whole family in Vinschgau: hiking programme, childcare, caressing ponies and time for relaxation.

To the hotel
from 122 €
Hotel & SPA RESORT Majestic

TOP hotel ****s in Pustertal - large garden with swimming pool, natural bathing pond, saunas, guided hikes and much more!

To the hotel

Inne sporty

Selected accommodations in Wolkenstein in Gröden

Service