Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie
s
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose
Active hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
s
from 110 €
Hotel Fameli
Family & spa resort | Olang at Mt. Kronplatz
The NEW South Tyrol Blog
The best stories from South Tyrol - Get inspired!
from 131 €
SONNENHOF Sun/Spa/Panorama
Sporthotel | Pfalzen at Mt. Kronplatz
7 = 6
Naturhotel Waldheim
Active hotel | Altrei in Southern South Tyrol
from 174 €
MIRABELL DOLOMITES HOTEL
Luxury . Ayurveda & SPA | Olang at Mt. Kronplatz

Dojazd do Prato Piazza w Braies

Obok Tre Cime di Lavaredo i Lago di Braies, Prato Piazza jest jednym z najpopularniejszych celów wycieczek w Dolomitach. Aby zachować jego szczególny charakter i umożliwić wszystkim odwiedzającym cieszenie się naturą tak cicho, jak to możliwe, w głównym sezonie turystycznym obowiązują specjalne ograniczenia ruchu.

Otoczona przez Dürrenstein i Hohe Gaisl, Prato Piazza leży na wysokości około 2000 metrów nad poziomem morza w dolinie Braies. Jeśli chcesz odwiedzić idylliczne wysokogórskie pastwisko, powinieneś zapoznać się z aktualnymi przepisami dotyczącymi podróżowania tam latem i zimą.

Samochodem i motocyklem

  • Dolina Braies jest obecnie otwarta dla transportu publicznego przez cały dzień i bez rezerwacji online(więcej informacji tutaj).
  • Otej porze roku możliwy jest płatny wjazd do Prato Piazza w godzinach od 10:00 do 15: 00 dla maksymalnie 100 samochodów. Samochody mogą wyjechać w dowolnym momencie. UWAGA: Jazda po drodze jest dozwolona tylko z oponami zimowymi lub łańcuchami śniegowymi!
  • Prywatne autobusy i samochody kempingowe nie mogą przejeżdżać przez cały rok.

Autobusem wahadłowym

  • W miesiącach zimowych między Monguelfo i Brückele kursuje autobus linii 443.
  • Od połowy grudnia do końca marca między Brückele i Prato Piazza kursuje również autobus wahadłowy. Parking Brückele znajduje się 6 km przed Prato Piazza przy punkcie poboru opłat (za opłatą).
  • Od czerwca do połowy października turyści mogą również dojechać do Prato Piazza przez cały dzień autobusem linii 443, rozpoczynającym bieg w Monguelfo lub Dobbiaco/Dobbiaco/Villabassa lub na parkingu Brückele (dostępna ograniczona liczba płatnych miejsc parkingowych).
  • W przypadku autobusów publicznych obowiązują taryfy i bilety stowarzyszenia transportowego. Mobilcard i karty gościa nie są ważne w przypadku transportu wahadłowego.

Pieszo lub rowerem

  • Jeśli lubisz chodzić lub pedałować, możesz dotrzeć do Prato Piazza w Braies o każdej porze i bez ograniczeń.
  • Pieszo, na przykład, można rozpocząć bezpośrednio na parkingu "Brückele" i wędrować szeroką żwirową ścieżką lub przez Stolla Alm do Prato Piazza (czas przejścia około 2-2,5 godziny). Szlak rozpoczynający się przy tartaku w Schmieden znajduje się nieco dalej (czas przejścia ok. 3,5 godziny).
  • To samo dotyczy rowerzystów: do Prato Piazza można dotrzeć ze Schmieden szlakiem nr 37 w około 2,5 godziny, pokonując około 800 metrów przewyższenia.

Więcej informacji:

www.prags.bz

Biuro turystyczne Braies
info@pragsertal.info
+39 0474 748 660

Aktualne oferty wakacyjne

from 190 €
WINKLER Sport & Spa Resort

A 5-star luxury design hotel that impresses with its symbiosis of natural materials and modern architecture.

To the hotel
from 122 €
Hotel & SPA RESORT Majestic

TOP hotel ****s in Pustertal - large garden with swimming pool, natural bathing pond, saunas, guided hikes and much more!

To the hotel
from 142 €
LANERHOF Active/Spa/Balance

A refuge to arrive and rest, since ever characterised by the warm hospitality of the Winkler family.

To the hotel
from 100 €
Hotel Tirolerhof

Welcome to the Tirolerhof at the gateway to the Gsieser Valley. Your perfect place for active holidays and pure relaxation!

To the hotel

Warto wiedzieć

Wybrane wskazówki

28 hotels
Vitalpina Hotels Südtirol

Mountains are life. We share your passion for the outdoors and show you South Tyrol's mountain and natural landscapes from their most sustainable side.

To the hotels
Usługa