Find accommodation & make a request

Wakacje w Lutago

Południowotyrolska miejscowość Lutago położona jest pomiędzy alpejskimi łąkami i górskimi szczytami u wejścia do pięknej doliny Valle Aurina i gwarantuje zorientowane na naturę wakacje pełne przygód i relaksu dla młodszych i starszych wczasowiczów o każdej porze roku.

Imponujący Schwarzenstein o wysokości 3369 m i 13 innych trzytysięczników w bliskim sąsiedztwie Lutago inspirują alpinistów i wspinaczy. Ale także ci, którzy nie chcą wspinać się tak wysoko, znajdą w Lutago i okolicach coś dla siebie.

Skiing area at Ahrntal/Valle Aurina - the Klausberg
Skiing area at Ahrntal/Valle Aurina - the Klausberg

At the Snowpark "Funtaklaus"

© Klausberg Wander- & Skiarena
Museum of cribs "Maranatha"
Museum of cribs "Maranatha"

The guided tour through the museum is lead by the visionary Paul Gartner, assisted by the artistic supporter, the musician, composer, text writer and guide Hubert Leimegger.

© Krippenmuseum Maranatha

Urozmaicone ferie zimowe

Zimą, zaledwie kilka minut jazdy od Lutago, dwa gwarantujące śnieg ośrodki narciarskie przyciągają na stoki entuzjastów sportów zimowych w każdym wieku: Zarówno teren narciarski Klausberg w pobliżu Cadipietra, jak i teren narciarski Speikboden w pobliżu Sand in Taufers są częścią Skiworld Ahrntal i można do nich szybko dotrzeć z Lutago samochodem lub autobusem. Rozległe możliwości jazdy na sankach: 10-kilometrowy tor saneczkowy prowadzi ze stacji górskiej Speikboden w dół do Lutago. Miłośnicy wędrówek w rakietach śnieżnych i narciarstwa skitourowego będą zachwyceni szeroką gamą pięknych tras.

Różnorodna sztuka rzeźbiarska

Wizyta w Muzeum Szopek Maranatha w Lutago jest warta uwagi nie tylko w okresie bożonarodzeniowym, ale przez cały rok: można tu podziwiać misterne szopki z różnych krajów, a także przerażające maski diabłów i czarownic, które zostały wyrzeźbione i pomalowane na potrzeby tradycyjnych biegów Krampusa w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie.

Current holiday offers

from 289 €
Wellness Refugium Alpin Royal

Situated in the middle of the Tauferer Ahrntal, you will experience South Tyrolean cordiality in combination with exclusive service.

To the offer
View by Schwarzenstein
View by Schwarzenstein

From St. Johann / San Giovanni you reach the refuge Schwarzenstein and in about 1 hour and a half of walk the summit of the same name. Here is the view that gives!

© Internet Consulting
Lake Klausberg
Lake Klausberg

From Lake Klausberg you can admire the beautiful peaks of Rauchkofel and mountains over 3000 meters in the area.

© Internet Consulting - Stefan Tolpeit

Raj dla miłośników turystyki pieszej i rowerowej

Latem pobliskie Alpy Zillertalskie i Park Przyrody Rieserferner-Ahrn zapraszają do uprawiania turystyki pieszej, górskiej i rowerowej. Niezależnie od tego, czy jest to spokojna wędrówka do schroniska, czy wymagająca wycieczka po szczytach, wycieczka rowerowa z całą rodziną czy męcząca runda na rowerze górskim - istnieje odpowiednia trasa dla każdego gustu, a w razie potrzeby metry wysokości można również wygodnie pokonać za pomocą kolejek linowych Speikboden lub Klausberg.

Sportowa zabawa w lecie

Dla miłośników koni w Lutago znajduje się stajnia jeździecka, która oferuje przejażdżki po wspaniałym górskim świecie Tauferer Ahrntal. Valli di Tures e Aurina dolina. Jeśli szukasz adrenaliny, spróbuj raftingu na rzece Ahr lub lotu w tandemie z paralotnią i poznaj alpejski krajobraz w zupełnie inny sposób.

Images

Playground in Luttach
Playground in Luttach

The playground nearby the centre of Luttach in Tauferer Ahrntal offers fun and entertainment for children.

© Internet Consulting - Benedikt Trojer
New Year's Eve in Luttach
New Year's Eve in Luttach

New Year's Eve party in Ahrntal with fireworks

© TVB Tauferer Ahrntal - Alfred Stolzlechner
Luttach by night
Luttach by night

View of Luttach, part of the municipality of Ahrntal

© TVB Tauferer Ahrntal - Alfred Stolzlechner
View of Luttach
View of Luttach

The village of Luttach is part of the municipality of Ahrntal. It lies at almost 1,000 m and is a good starting point for many activities.

© Tourismusverein Ahrntal
Luttach in winter
Luttach in winter

View of snowy Luttach in Ahrntal

© IDM Südtirol - Alex Moling

Attractions in Luttach

Selected accommodations in Luttach

Service