Find accommodation & make a request

Wakacje w St. Pietro

S. Pietro to wioska na tyłach Valli di Tures e Aurina, położona na wysokości około 1360 metrów nad poziomem morza i otoczona zielonymi łąkami, gęstymi lasami i wielowiekowymi gospodarstwami.

Potężne góry Valle Aurina, z których niektóre przekraczają nawet 3000 metrów, czuwają nad rustykalną i tradycyjną doliną i jej licznymi górskimi wioskami - od San Giovanni przez S. Pietro po Predoi. Nie trzeba chyba wspominać, że te małe wioski są doskonałymi punktami startowymi dla przyjemnych wędrówek i wszelkiego rodzaju szczytów.

Jeśli szukasz nie tylko niekończących się terenów do wędrówek, ale także wyjątkowo spokojnego miejsca, w którym hałas, ruch uliczny i zgiełk dużych ośrodków są w dużej mierze niezakłócone, to S. Pietro im Valle Aurina jest zdecydowanie odpowiednim miejscem dla Ciebie. Podczas spokojnego spaceru po wiosce miłośnicy kultury mogą również odwiedzić piękny kościół parafialny, który jest poświęcony apostołom Piotrowi i Pawłowi i otoczony gotycką wieżą z XVI wieku.

Skiing area Klausberg at Ahrntal/Valle Aurina
Skiing area Klausberg at Ahrntal/Valle Aurina

Skiing at the Klausberg

© Klausberg Wander- & Skiarena
Klausberg at Ahrntal/Valle Aurina
Klausberg at Ahrntal/Valle Aurina

Sledging at the Klausberg

© Klausberg Wander- & Skiarena

Spokój, sport i sztuka

Na wakacjach w S. Pietro i okolicach w zasadzie nie trzeba martwić się o odpowiednią porę roku, bo zwłaszcza aktywni wczasowicze na pewno nie będą się tu nudzić. Czy to zimą na nartach tourowych, rakietach śnieżnych i sankach, czy też latem na rakietach lub rowerze górskim, malowniczy krajobraz Valle Aurina tylko czeka na odkrycie.

Gdy idylliczny górski świat skryje się pod grubą warstwą śniegu, w bezpośrednim sąsiedztwie S. Pietro znajdują się dwa godne polecenia tereny narciarskie, gdzie każdy członek rodziny - od chwiejnego narciarskiego krasnala po szybkiego fana stoków - znajdzie swój ulubiony stok: na Klausbergu w Cadipietrze i na Speikboden między Campo w Tures i Lutago.

Aby dopełnić ofertę, w której wyraźnie dominuje sport i natura, nie powinno oczywiście zabraknąć odrobiny sztuki i kultury. Dzięki znanym lokalnym rzeźbiarzom w drewnie, S. Pietro jest do tego dobrze przygotowane. Przekazują oni z pokolenia na pokolenie sztukę przekształcania prostego kawałka drewna w unikalne dzieło sztuki, które następnie stanowi doskonały prezent lub oryginalną pamiątkę.

Current holiday offers

from 289 €
Wellness Refugium Alpin Royal

Situated in the middle of the Tauferer Ahrntal, you will experience South Tyrolean cordiality in combination with exclusive service.

To the offer

Images

St. Peter
St. Peter

Winter in St. Peter in Ahrntal

© TVB Tauferer Ahrntal
St. Peter
St. Peter

St. Peter in Ahrntal in autumn

© TVB Tauferer Ahrntal - Alfred Stolzlechner
Autumn in St. Peter in Ahrntal
Autumn in St. Peter in Ahrntal

The trees have golden colours down in the valley, whereas St. Peter is already surrounded by snow-covered mountains.

© Touismusverein Ahrntal - Jens Kurzke
View of St. Peter in Ahrntal
View of St. Peter in Ahrntal

The small village in Tauferer Ahrntal is part of the municipality of Ahrntal and is a holiday paradise for tranquillity seekers and nature lovers.

© Toursimusverein Ahrntal - Jens Kurzke

Attractions in St. Peter

Selected accommodations in St. Peter

Service