Find accommodation & make a request

Wakacje w San Giacomo

Im dalej w głąb doliny Aurina, tym bardziej dziewiczy i nietknięty staje się krajobraz. Wioska San Giacomo znajduje się zaledwie kilka kilometrów od początku doliny i ma w zanadrzu wiele niespodzianek, które z pewnością umilą spędzone tu wakacje.

St. Jakob
St. Jakob

St. Jakob im Ahrntal, the ideal place for holidays in the middle of nature.

© TV Ahrntal
St. Jakob
St. Jakob

The picturesque village in Ahrntal is a holiday paradise also in winter.

© TV Ahrntal

San Giacomo jest częścią gminy Valle Aurina. Wioska położona jest w wyjątkowym górskim świecie na wysokości prawie 1200 metrów nad poziomem morza. Znajdziesz tu nie tylko niezliczone szczyty wznoszące się ponad 3000 metrów w niebo, ale także wyjątkowo dużą liczbę rustykalnych alpejskich pastwisk i schronisk górskich do odkrycia podczas spokojnych lub wymagających wędrówek.

Nie oznacza to jednak, że podczas wakacji w San Giacomo nie zobaczysz nic poza górami, łąkami i lasami. Wręcz przeciwnie, miejscowość szczyci się również wieloma dobrami artystycznymi i kulturalnymi, które są warte odwiedzenia. Jednym z nich jest gotycki kościół parafialny, który znajduje się w centrum miejscowości i jest poświęcony świętemu Jakubowi, od którego pochodzi jego nazwa. Kilka lat temu w pobliżu wybudowano również fontannę z posągiem patrona.

Spacerując wzdłuż Leonhardiweg, która biegnie przez okolice San Giacomo, można zatrzymać się w ogrodzie rzeźb artysty Oberhollenzera. To oczywiste, że Valle Aurina ma tak wiele do zaoferowania aktywnym urlopowiczom - od zapalonych wędrowców i rowerzystów po entuzjastów sportów zimowych. Przyjazny rodzinom teren turystyczny i narciarski Klausberg znajduje się zaledwie kilka kilometrów dalej i można do niego szybko i wygodnie dojechać autobusem.

Sztuka rzeźbienia w drewnie z San Giacomo

Jeśli szukasz mistrzów rzeźbienia w drewnie w Południowym Tyrolu, prawdopodobnie najpierw natkniesz się na artystów z Val Gardena. Mniej znani, ale nie mniej wykwalifikowani, są snycerze z San Giacomo w Valle Aurina, którzy, podobnie jak ich koledzy po fachu w Dolomitach, od niepamiętnych czasów przekazują swoje rzemiosło z pokolenia na pokolenie.

Pasterze, którzy spędzali całe lato ze swoim bydłem na alpejskich pastwiskach, prawdopodobnie zaczęli rzeźbić wiele lat temu. Kiedy wracali do doliny na początku jesieni, sprzedawali małe figurki i figurki lub dekorowali nimi domy. Z biegiem czasu ta rozrywka przekształciła się w prawdziwy zawód, który był również praktykowany w wiosce.

Do najpopularniejszych motywów snycerzy z Valle Aurina należą dzieła religijne, takie jak szopki, krucyfiksy i figury świętych, a także przedmioty codziennego użytku oraz maski czarownic i diabłów na tradycyjne procesje karnawałowe i Krampus.

Current holiday offers

from 289 €
Wellness Refugium Alpin Royal

Situated in the middle of the Tauferer Ahrntal, you will experience South Tyrolean cordiality in combination with exclusive service.

To the offer

Images

St. Jakob
St. Jakob

The picturesque village in Ahrntal is a holiday paradise also in winter.

© TV Ahrntal
St. Jakob in Ahrntal
St. Jakob in Ahrntal

The most impressive landmark of St. Jakob in Ahrntal is the hill with the eponymous church.

© Tourismusverein Ahrntal - Fililppo Galluzzi
St. Jakob im Ahrntal
St. Jakob im Ahrntal

The picturesque village is a good starting point for hikes and mountain tours.

© TV Ahrntal
St. Jakob in Ahrntal
St. Jakob in Ahrntal

Ideal for hiking holidays with the entire family.

© TV Ahrntal
St. Jakob
St. Jakob

St. Jakob im Ahrntal, the ideal place for holidays in the middle of nature.

© TV Ahrntal

Attractions in St. Jakob

Selected accommodations in St. Jakob

Service