Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie
Czas czytania ok.
minuty
Minuta
24. października 2023

Śniadanie i brunch na górskiej hali

Domowe soki owocowe i dżemy, alpejskie masło, jajka od szczęśliwych kur - regionalne specjały i lokalne produkty w połączeniu z apetycznym górskim powietrz em sprawiają, że śniadanie na górskiej hali w Południowym Tyrolu jest wyjątkowym doznaniem smakowym. Następnie można w spokoju rozkoszować się widokiem i słońcem. Możesz też wybrać się na pieszą lub rowerową wycieczkę, zanim wyruszysz w drogę powrotną do domu. To zależy wyłącznie od Ciebie i Twojego nastroju w danym dniu.

Breakfast and brunch on the alpine pasture
Breakfast and brunch on the alpine pasture

Breakfast table with panoramic view.

Tschötsch Alm
Breakfast and brunch on the alpine pasture
Breakfast and brunch on the alpine pasture

Path to the Tschötsch Alm.

Tschötsch Alm

Śniadanie o wschodzie słońca dla wcześnie wstających

Wczesny ptak łapie robaka - zapewne znasz to powiedzenie. W przypadku Tschötsch Alm na Puflatsch w regionie turystycznym i narciarskim Alpe di Siusi powiedzenie to może brzmieć następująco: Wczesnym turystom serwowany jest piękny wschód słońca z panoramicznym widokiem na Dolomity i pyszne śniadanie. Tam, gdzie goście z rezerwacją mogą normalnie zjeść brunch od 9 rano, we wtorek jest to możliwe wcześniej. Schlern, Langkofel i Plattkofel w porannym świetle - wspaniały początek dnia.

Breakfast and brunch on the alp
Breakfast and brunch on the alp

View of the Trametsch hut and the children's playground.

Trametschhütte
Breakfast and brunch on the alp
Breakfast and brunch on the alp

A delicious breakfast is just ready.

Trametschhütte

Przytulny brunch z panoramicznym widokiem

Z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem warto zarezerwować sobie czas na obfite alpejskie śniadanie w schronisku Trametschhütte położonym na wysokości 1200 metrów pośrodku terenu narciarskiego i pieszego Plose powyżej Bressanone. Śniadanie typu brunch serwowane jest na fantastycznym tarasie słonecznym od 9:00 do 10:30. Można tu skosztować wszystkiego, od świeżych bułek po dżem i kiełbasę, klasyczne specjały Południowego Tyrolu oraz mnóstwo produktów rolnych i domowych przysmaków. Następnie można wybrać się na spokojną wędrówkę lub po prostu podziwiać okoliczną panoramę i zrelaksować się.

Breakfast and brunch on the alpine pasture
Breakfast and brunch on the alpine pasture

The Hofstatt alpine pasteure.

Hofstatt Alm

Sobotnie śniadanie dla koneserów

Krótka wędrówka z doliny Anterselva do Hofstatt Alm jest również łatwa dla rodzin z dziećmi, które nie przepadają za chodzeniem. A jeśli Twoje dzieci potrzebują trochę motywacji po starcie w Anterselva : Być może uda się zachęcić młodsze dzieci perspektywą piaskownicy, zjeżdżalni i innych atrakcji, a starsze skusić domowym ciastem. Ciasto serwowane jest również na śniadanie, którym można się delektować w soboty od 9 do 11 rano. Nie zapomnij zarezerwować!

W Południowym Tyrolu jest oczywiście jeszcze więcej schronisk oferujących śniadanie lub brunch na górskim pastwisku, takich jak Welschellener Alm (Munt da Rina) w Val Badia, Roner Alm na Rodengo Alm, Kristallalm na Klausberg, Sesselschwaige pod Sciliar, Laabalm w Nova Ponente lub Schönrastalm w Aldino.

Tekst: Lisa

Jesteśmy barwną mieszanką kochających przyrodę, żądnych przygód i kreatywnych redaktorów. Mieszkamy w Południowym Tyrolu i łączy nas miłość do pisania i fotografii, gór i kultury. Naszą pasją jest ciągłe odkrywanie nowych historii o ziemi i jej mieszkańcach, o tożsamości i tradycji, o cichych miejscach i tysiącach twarzy Południowego Tyrolu. Naszymi tekstami i zdjęciami chcemy pokazać piękno tego pełnego kontrastów regionu i rozbudzić ciekawość. Ale przede wszystkim chcemy jednego: zainspirować do podróżowania.

Podobne posty

Usługa