Find accommodation & make a request
from 190 €
WINKLER Sport & Spa Resort
Design hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 142 €
LANERHOF Active/Spa/Balance
Spa-Hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 258 €
Naturhotel Waldheim
Active hotel | Altrei in Southern South Tyrol
s
from 158 €
Viktoria Alpine Spa Resort
Wellnesshotel | Hafling near Meran
from 132 €
Hotel Edelweiss
ski week special | Meransen in Eisacktal
from 174 €
MIRABELL DOLOMITES HOTEL
Luxury . Ayurveda & SPA | Olang at Mt. Kronplatz
s
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose
Active hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 100 €
Hotel Tirolerhof
Gourmet hotel | Welsberg-Taisten at Mt. Kronplatz
from 131 €
SONNENHOF Sun/Spa/Panorama
Sporthotel | Pfalzen at Mt. Kronplatz
The NEW South Tyrol Blog
The best stories from South Tyrol - Get inspired!
from 201 €
Alpenpalace Luxury Hideaway & Spa Retreat
Exclusive well-being oasis | St. Johann in Tauferer Ahrntal
from 133 €
Vitalpina Hotel Schulerhof
Active hotel | Plaus near Meran
from 185 €
Quellenhof Luxury Resort Passeier
Sport & wellness resort | Passeiertal

Rustykalne wiejskie zajazdy

Wciąż istnieją, te wyjątkowe miejsca, w których wszystko jest w porządku - od jedzenia po atmosferę. Val Badia czy Val Martello, Merano czy Renon, Valle Isarco czy Val Pusteria - we wszystkich zakątkach Południowego Tyrolu znajdziesz zajazdy, w których poczujesz się jak w domu.

Ujawniamy, gdzie w Południowym Tyrolu spotykają się ciepła gościnność, dobra kuchnia i rustykalne salony i przedstawiamy wybór najlepszych wiejskich zajazdów Południowego Tyrolu. Należy pamiętać, że nie wszystkie zajazdy są otwarte przez cały rok.

Buschenschank Pfefferlechner

Pfefferlechner w Lana niedaleko Merano został po raz pierwszy wspomniany w dokumencie z 1297 roku. W 1981 roku rodzina Laimer włączyła do gospodarstwa autentyczny Buschenschank. Oprócz tradycyjnych przysmaków i specjałów z farmy, oferują także własne wino, domowe sznapsy i piwo z domowego browaru. Podczas gdy dorośli mogą spoglądać przez ramię mistrza destylacji lub piwowara, dzieci podziwiają konie i kozy na farmie. Buschenschank Pfefferlechner jest również doskonałym miejscem, aby doświadczyć tradycyjnego Törggelen jesienią. Więcej informacji można uzyskać pod numerem +39 0473 562 521.

Stallwies Mountain Inn

Stallwieserhof jest najwyżej położonym gospodarstwem w dolinie Martell i może poszczycić się 600-letnią historią. Od 300 lat - w Stallwieser liczby mówią same za siebie - jest własnością rodziny Stricker, która wie, jak udoskonalić tyrolską kuchnię domową z włoską finezją. Szczególnie polecane są tutaj domowe alkohole trawienne, takie jak Edelraute i Zirbelkiefer. Posiłkiem można delektować się w wyłożonych boazerią rustykalnych pokojach lub na słonecznym tarasie z widokiem na Lasa Spitze, znaną również jako Orgelspitze. Więcej informacji pod numerem +39 0473 744 552.

Jägerrast Inn

Pokryty gontem, wsparty na sękatych drewnianych belkach i otoczony wspaniałym krajobrazem Pfossental, bocznej doliny Val Senales: tak prezentuje się gościom Jägerrast Inn na wysokości prawie 1700 m w środku Gruppo di Tessa. Kiełbasa, bekon i Kaminwurzen są produkowane w gospodarstwie przez samą rodzinę Kofler, a nie tylko różne pyszne sery, ale także twaróg i jogurt pochodzą z własnej serowarni. Wróżką kuchenną w gospodzie Jägerrast jest żona rolnika Erika. Wie, jak rozpieszczać smakoszy. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu +39 0473 679 230.

Zuner Inn

Zunerhof na Renon został po raz pierwszy wspomniany w dokumencie z XII wieku. Jest to przytulny dom wiejski, szczególnie polecany miłośnikom sztuki. Przy wejściu do domu znajduje się kilka fresków namalowanych przez nieznanego artystę z Południowego Tyrolu w 1730 roku. Zunerhof słynie między innymi z domowych knedli i Schlutzer, a także pysznych ciast. Gospodarstwo znajduje się przy Valle Isarco Keschtnweg i zaprasza na tradycyjne Törggelen w październiku i listopadzie. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu +39 0471 349 006.

Ansitz Fonteklaus

Wspomniana już w XIV wieku posiadłość Fonteklaus została przekształcona w domek myśliwski na początku XVIII wieku. Ten klejnot arystokratycznej architektury Południowego Tyrolu położony jest powyżej Chiusa. Nie tylko widok na 77 wież kościelnych z panoramicznego tarasu posiadłości Fonteklaus jest imponujący, ale także jakość sezonowej i regionalnej kuchni. Miłośnicy wyśmienitych win będą zadowoleni z dobrze wyposażonej piwniczki z winami, która koncentruje się na winach z Południowego Tyrolu. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu +39 0471 655 654.

Lüch de Vanc

Tutres, Gnoch da zigher i Crafuns Mori: to ladyńskie specjały przygotowywane na farmie Lüch de Vanc w wiosce Campill w Val Badia zgodnie ze wszystkimi zasadami chłopskiej kuchni po wcześniejszym umówieniu. Domowe soki z melisy, czarnego bzu i mięty są pysznym orzeźwieniem. Gospodarstwo ma 300 lat, należy do grupy gospodarstw Seres i znajduje się u podnóża potężnego szczytu Dolomitów Peitlerkofel w oryginalnej dolinie Campilltal. Aby uzyskać więcej informacji, zadzwoń pod numer +39 0474 590 108.

Current holiday offers

from 105 €
Naturhotel Die Waldruhe

Alpine meets Mediterranean in every facet, with wellness and experiences for nature lovers, active holiday-makers and indulgence seekers.

To the hotel
from 110 €
Familienhotel Bella Vista

Experience autumn with the whole family in Vinschgau: hiking programme, childcare, caressing ponies and time for relaxation.

To the hotel
from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel
from 122 €
Hotel & SPA RESORT Majestic

TOP hotel ****s in Pustertal - large garden with swimming pool, natural bathing pond, saunas, guided hikes and much more!

To the hotel

Images

Kaiserschmarrn
Kaiserschmarrn

At the inns, restaurants and mountain huts in Partschins and environs, you can enjoy typical South Tyrolean dishes and traditional desserts.

© Helmuth Rier - TV Partschins
Greaschtl
Greaschtl

The Greaschtl, a typical South Tyrolean dish, is prepared of beef and potatoes and can best be enjoy directly from the pan.

© IDM Alto Adige/Stefano Scatà
Schlutzkrapfen
Schlutzkrapfen

Schlutzkrapfen with spinach and curd cheese – a traditional dish loved by both kids and adults.

© Internet Consulting - Isabel Gräber
Bacon dumplings with soup
Bacon dumplings with soup

Dumplings can be served an many ways, with soup or salad and also as a sweet dessert. The typical South Tyrolean dish is not only offered in mountian huts, but also in restaurants and hotels.

© Campomalo / pixelio.de

Jedzenie i picie

Selected accommodations in South Tyrol

Service