Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie
Czas czytania ok.
minuty
Minuta
19. października 2023

Bolzano - poszukiwany cel podróży w 2023 r.

Wreszcie ograniczenia spowodowane pandemią należą już do przeszłości, a chęć podróżowania i odkrywania nowych miejsc powraca. Dlatego Booking.com był szczególnie ciekawy trendów w podróżowaniu w 2023 roku i przeprowadził szeroko zakrojone badania na ten temat.

W sierpniu 2022 r. na stronie przeprowadzono ankietę internetową wśród dorosłych osób, które planowały podróż wypoczynkową lub służbową w ciągu najbliższych 12-24 miesięcy: Łącznie wzięło w niej udział 24 179 osób z 32 różnych krajów i regionów. Podkreślono różne aspekty podróży, takie jak rola budżetu na podróż, nowe pomysły na podróże według COVID i motywy podróży.

Wellness
Wellness

_#CR_3003012; _#CC_35005020; _#M_Turpin_Margaux_050310; aromatherapy; beautician; beauty parlour; body; candle; care; caucasian; comfort; deep; east; exotic; female; flower; gentle; human; luxury; massage; massaging; masseur; masseuse; muscle; naked; oriental; pamper; parlor; parlour; peaceful; relief; reliever; resort; salon; shiatsu; skin; skincare; soothing; spa; stress; therapist; therapy; tissue; touching; treatment; vital; wellbeing; woman;

auremar - Fotolia
Culinary pleasures in South Tyrol
Culinary pleasures in South Tyrol

"Schüttelbrot" bread with speck and wine

IDM Südtirol-Alto Adige/Manuel Ferrigato

Relaks i przyjemność pozostają na szczycie listy motywacji do wakacji. Wielu podróżnych chce zrobić coś dobrego dla ciała, umysłu i duszy. Inni szukają przygód: w treningu przetrwania i bliskim kontakcie z naturą lub w odkrywaniu nieznanego wcześniej.

Ci, którzy inspirują się wirtualną rzeczywistością przy podejmowaniu decyzji o podróży lub nawet rozważają podróż w rzeczywistości rozszerzonej lub wirtualnej, są w mniejszości. Nic dziwnego, że większość z nich uważa doświadczenia na miejscu za bardziej satysfakcjonujące niż podróże wirtualne.

Bozen - Walther Square
Bozen - Walther Square

Walther Square, with a statue of Walther von der Vogelweide

Rüdiger Jahnke / Fotolia.com
Bozen
Bozen

The city centre of Bozen has several picturesque streets with historical builidings.

Internet Consulting - Fabian Auer

Najgorętsze kierunki podróży w 2023 roku

Aby pomóc każdemu, kto wciąż nie jest zdecydowany co do miejsca na wakacje, Booking. com przeanalizował globalne trendy rezerwacji, aby określić najpopularniejsze miejsca na wakacje w 2023 roku. Oprócz Sao Paulo w Brazylii, Kota Kinabalu w Malezji czy Kalambaki w Grecji, Bolzano znalazło się również w pierwszej dziesiątce miejsc docelowych na 2023 rok.

Wcale nas to nie dziwi: stolica Południowego Tyrolu jest nie tylko jednym z najbardziej przyjaznych do życia miast we Włoszech, ale także ma wiele do zaoferowania wczasowiczom. Samo Bolzano, ze swoją bogatą historią i tętniącą życiem teraźniejszością, a także urokliwą okolicą z winnicami i górami , jest warte odwiedzenia o każdej porze roku. Kolorowa paleta zabytków rozciąga się od arkad, przez Muzeum Archeologiczne Południowego Tyrolu, aż po kościoły i zamki.

Bozen
Bozen

Impressions from Bozen with the Municipal Museum in the background

Verkehrsamt Bozen - Achim Meurer
Bozen
Bozen

View of South Tyrol's capital Bozen

IDM Südtirol - Alex Filz

Oprócz atrakcji kulturalnych , różnorodna przyroda wokół Bolzano zachwyca również podczas spokojnych spacerów lub sportowych wycieczek: promenady i szlaki turystyczne, stoki narciarskie i ścieżki rowerowe, romantyczne jeziora i słoneczne płaskowyże gwarantują urozmaicony wypoczynek.

I nie tylko w ciągu dnia można wiele przeżyć w Bolzano: Życie nocne w Bolzano jest również warte uwagi. W Bolzano i okolicach jest również wiele do odkrycia pod względem kulinarnym: Miasto i jego okolice słyną z doskonałej kuchni i wyśmienitych win.

Jeśli jesteś teraz ciekawy Bolzano i chcesz poznać miasto, nie zwlekaj zbyt długo z planowaniem podróży - ponieważ Bolzano jest bardzo poszukiwanym miejscem na wakacje.

Tekst: Lisa

Jesteśmy barwną mieszanką kochających przyrodę, żądnych przygód i kreatywnych redaktorów. Mieszkamy w Południowym Tyrolu i łączy nas miłość do pisania i fotografii, gór i kultury. Naszą pasją jest ciągłe odkrywanie nowych historii o ziemi i jej mieszkańcach, o tożsamości i tradycji, o cichych miejscach i tysiącach twarzy Południowego Tyrolu. Naszymi tekstami i zdjęciami chcemy pokazać Wam piękno tego pełnego kontrastów regionu i rozbudzić Waszą ciekawość. Ale przede wszystkim chcemy jednego: zainspirować do podróżowania.

Podobne posty

Usługa