Find accommodation & make a request
Reading time about
minutes
minute
25. października 2023

Zamkowe przygody dla dzieci i młodzieży

Dzieci uwielbiają zamki i pałace. Nic dziwnego: w końcu bajki i legendy od wieków opowiadają o dzielnych rycerzach i szlachetnych damach, o pięknych księżniczkach i przystojnych książętach. Wierne rumaki i potężne miecze, lśniące zbroje i wspaniałe szaty - wszystko to rozpala naszą wyobraźnię i budzi pragnienie przygody. A czym byłaby Śpiąca Królewna bez zamku lub Król Artur bez Camelotu?

Castle adventures for kids and teens
Castle adventures for kids and teens

Hocheppan Castle towers above steep rock faces.

© IDM Südtirol Alto Adige/Angelika Schwarz
Hochnaturns Castle
Hochnaturns Castle

Castle above the village Naturns near Meran

© Internet Consulting - Patrick Kammerlander

Fajni nastolatkowie nie dają się już tak łatwo zainspirować. Ale nawet oni nie mogą całkowicie uciec od fascynacji zamkami. Nie bez powodu Hogwart nie jest zwykłą szkołą z internatem dla Harry'ego Pottera i innych początkujących czarodziejów, ale wspaniałym kompleksem zamkowym. Potężne mury zamków i pałaców są nie tylko scenerią dla ekscytujących opowieści: Tajne przejścia i zamkowe duchy, ukryte skarby i zamkowe lochy często odgrywają ważną rolę w fabule. Czy jesteś w nastroju na średniowieczną atmosferę razem z rodziną? Dziś przedstawiamy 3 zamki w Południowym Tyrolu, które są świetną zabawą dla dzieci i rodziców.

Castle adventures for kids and teens
Castle adventures for kids and teens

Knight Friedrich tells the children about splendid festivities and brave knights.

© Kuratorium Schloss Prösels
Prösels Castle
Prösels Castle

The picturesque Prösels Castle is located before the village Völs am Schlern.

© Laurin Moser - Seiser Alm Marketing

Doświadczenia dla młodszych i starszych fanów średniowiecza

Jak żyli rycerze i giermkowie w średniowieczu? Jak walczyli i jak świętowali? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udziela Rycerz Friedrich w lipcu i sierpniu podczas rodzinnych i dziecięcych wycieczek po zamku Prösels w pobliżu Fiè allo Sciliar. Alternatywnie, w sierpniu Ty i Twoje dziecko możecie odkrywać zamek Prösels razem z czarownicą Martą. W przypadku obu rodzajów wycieczek z przewodnikiem prosimy o rejestrację pocztą elektroniczną pod adresem info@schloss-proesels.it. Liczba uczestników jest ograniczona. W zamku Prösels znajduje się również Escape Room z ekscytującym polowaniem na Smoczy Rubin.

Archery trail in Eppan
Archery trail in Eppan

The medieval archery trail at Hocheppan Castle offers fun and entertainment for the whole family.

© TV Eppan - eppan.com

Z łukiem i strzałami jak Robin Hood

Zamek Hocheppan góruje nad Eppan. Fantastyczny widok i przytulna zamkowa tawerna sprawiają, że jest to popularne miejsce wśród turystów. Miłośnicy sztuki pokochają kaplicę zamkową, którą można zwiedzać z przewodnikiem. Atrakcją dla aktywnych rodzin jest tor łuczniczy: młodzi i starsi łucznicy w wieku od 6 lat mogą wykazać się celnością, strzelając do 28 figurek zwierząt 3D. Szczególnie przyjazny dla rodzin: oprócz dużej rundy trwającej około trzech godzin, dostępna jest również krótka runda trwająca około 1,5 godziny. Sprzęt można wypożyczyć za opłatą. Wcześniejsze doświadczenie nie jest wymagane.

View of Castle of Taufers
View of Castle of Taufers

The castle sits on a rocky outcrop below Ahornach.

© Internet Consulting - Kurt Leiter
Tures Castle
Tures Castle

Tures Castle

© Alexander Iser / Fotolia.com

Klimatyczne tło filmowe

Góry i zamek tworzą wspaniały obraz: Zamek Campo T ures czuwa nad wioską Campo Tures, a za nim rozciągają się Alpy Zillertalskie z potężnym Schwarzensteinem. Nie jest więc dla nas zaskoczeniem, że wielu filmowców wybrało zamek jako miejsce kręcenia filmów. Czy widziałeś filmy Burg Schreckenstein i Burg Schreckenstein 2 - Küssen (nicht) verboten (Całowanie (nie) zabronione), oparte na serii książek dla młodzieży o tym samym tytule autorstwa Olivera Hassencampa, razem z dziećmi? W takim razie wizyta w Zamku Taufers z pewnością dostarczy Ci chwili "aha" lub dwóch: duża część obu filmów została nakręcona w Zamku Taufers.

Tło zamku w słynnym filmie Romana Polańskiego Taniec wampirów było również wzorowane na zamku Taufers. Zamek Taufers można również zobaczyć w scenach z wielu innych filmów.

W Południowym Tyrolu znajduje się wiele innych zamków i pałaców wartych zobaczenia - od Zamku Tyrol, przez Zamek Welsperg, aż po Zamek Wolfsthurn. Na koniec wskazówka dla wszystkich fanów gier rycerskich: W sierpniu 2024 roku w pobliżu zamku Churburg w Sludernie ponownie odbędą się Południowotyrolskie Igrzyska Ry cerskie.

Churburg Castle
Churburg Castle

The castle can be visited in spring, summer and fall.

© Internet Consulting - Patrick Kammerlander
Churburg Castle in Schluderns
Churburg Castle in Schluderns

Churburg/Coira Castle home the largest private armory and a fabulous gallery.

© Internet Consulting - Patrick Kammerlander

Tekst: Lisa

Jesteśmy barwną mieszanką kochających przyrodę, żądnych przygód i kreatywnych redaktorów. Mieszkamy w Południowym Tyrolu i łączy nas miłość do pisania i fotografii, gór i kultury. Naszą pasją jest ciągłe odkrywanie nowych historii o ziemi i jej mieszkańcach, o tożsamości i tradycji, o cichych miejscach i tysiącach twarzy Południowego Tyrolu. Naszymi tekstami i zdjęciami chcemy pokazać Wam piękno tego pełnego kontrastów regionu i rozbudzić Waszą ciekawość. Ale przede wszystkim chcemy jednego: zainspirować do podróżowania.

Related posts

Service