Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie
Czas czytania ok.
minuty
Minuta
25. października 2023

Zamkowe przygody dla dzieci i młodzieży

Dzieci uwielbiają zamki i pałace. Nic dziwnego: w końcu bajki i legendy od wieków opowiadają o dzielnych rycerzach i szlachetnych damach, pięknych księżniczkach i przystojnych książętach. Wierne rumaki i potężne miecze, lśniące zbroje i wspaniałe szaty - wszystko to inspiruje naszą wyobraźnię i budzi pragnienie przygody. A czym byłaby Śpiąca Królewna bez zamku lub Król Artur bez Camelotu?

Castle adventures for kids and teens
Castle adventures for kids and teens

Hocheppan Castle towers above steep rock faces.

IDM Südtirol Alto Adige/Angelika Schwarz
Hochnaturns Castle
Hochnaturns Castle

Castle above the village Naturns near Meran

Internet Consulting - Patrick Kammerlander

Fajnych nastolatków nie jest już tak łatwo zainspirować. Ale nawet oni nie mogą całkowicie uciec od fascynacji zamkami. To nie przypadek, że Hogwart nie jest zwykłą szkołą z internatem dla Harry'ego Pottera i innych początkujących czarodziejów, ale wspaniałym kompleksem zamkowym. Potężne mury zamków i pałaców są nie tylko scenerią dla ekscytujących opowieści: Tajne przejścia i zamkowe duchy, ukryte skarby i zamkowe lochy często odgrywają ważną rolę w fabule. Masz ochotę poczuć to średniowieczne uczucie z rodziną? Dziś przedstawiamy 3 zamki i pałace w Południowym Tyrolu, które są świetną zabawą zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

Castle adventures for kids and teens
Castle adventures for kids and teens

Knight Friedrich tells the children about splendid festivities and brave knights.

Kuratorium Schloss Prösels
Prösels Castle
Prösels Castle

The picturesque Prösels Castle is located before the village Völs am Schlern.

Laurin Moser - Seiser Alm Marketing

Doświadczenie dla młodszych i starszych fanów średniowiecza

Jak żyli rycerze i giermkowie w średniowieczu? Jak walczyli i jak świętowali? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udziela rycerz Friedrich podczas rodzinnych i dziecięcych wycieczek po zamku Prösels w pobliżu Fiè allo Sciliar w lipcu i sierpniu. Alternatywnie, Ty i Twoje dziecko możecie również odkrywać zamek Prösels razem z czarownicą Martą w sierpniu. W przypadku obu rodzajów wycieczek z przewodnikiem prosimy o rejestrację pocztą elektroniczną pod adresem info@schloss-proesels.it. Liczba uczestników jest ograniczona. W zamku Prösels znajduje się również escape room z ekscytującym polowaniem na smoczy rubin.

Archery trail in Eppan
Archery trail in Eppan

The medieval archery trail at Hocheppan Castle offers fun and entertainment for the whole family.

TV Eppan - eppan.com

Z łukiem i strzałami jak Robin Hood

Zamek Hocheppan góruje nad Eppan. Fantastyczny widok i przytulna tawerna zamkowa sprawiają, że jest to popularny cel wycieczek dla turystów. Osoby zainteresowane sztuką pokochają kaplicę zamkową, którą można zwiedzić w ramach wycieczki z przewodnikiem. Atrakcją dla aktywnych rodzin jest tor łuczniczy: młodzi i starsi łucznicy w wieku od 6 lat mogą wykazać się celnością, strzelając do 28 figurek zwierząt 3D. Szczególnie przyjazny dla rodzin: oprócz długiej, trzygodzinnej rundy, dostępna jest również krótka runda, która trwa około 1,5 godziny. Sprzęt można wypożyczyć za opłatą. Wcześniejsze doświadczenie nie jest wymagane.

View of Castle of Taufers
View of Castle of Taufers

The castle sits on a rocky outcrop below Ahornach.

Internet Consulting - Kurt Leiter
Tures Castle
Tures Castle

Tures Castle

Alexander Iser / Fotolia.com

Klimatyczne tło filmowe

Góry i zamek tworzą wspaniały obraz: Zamek Cam po Tures czuwa nad wioską Campo Tures, a za nim w niebo wznoszą się Alpy Zillertalskie z potężnym Schwarzensteinem. Nie jest więc dla nas zaskoczeniem, że wielu filmowców wybrało zamek jako miejsce kręcenia filmów. Czy ty i twoje dzieci widzieliście filmy Burg Schreckenstein i Burg Schreckenstein 2 - Küssen (nicht) verboten oparte na serii książek dla młodzieży o tym samym tytule autorstwa Olivera Hassencampa? W takim razie wizyta w zamku Taufers z pewnością da ci chwilę lub dwie: duża część obu filmów została nakręcona w zamku Taufers.

Nawiasem mówiąc, zamkowa sceneria słynnego filmu Romana Polańskiego Taniec wampirów była również wzorowana na zamku Taufers. Zamek Taufers można również zobaczyć w scenach z wielu innych filmów.

W Południowym Tyrolu znajduje się wiele innych zamków i fortec wartych odwiedzenia - od Zamku Tyrolskiego po Zamek Welsperg i Zamek Wolfsthurn. Na koniec wskazówka dla wszystkich fanów joustingu: W sierpniu 2024 r. w pobliżu zamku Churburg w Sludernie ponownie odbędą się Igrzyska Rycerskie Południowego Tyrolu.

Churburg Castle
Churburg Castle

The castle can be visited in spring, summer and fall.

Internet Consulting - Patrick Kammerlander
Churburg Castle in Schluderns
Churburg Castle in Schluderns

Churburg/Coira Castle home the largest private armory and a fabulous gallery.

Internet Consulting - Patrick Kammerlander

Tekst: Lisa

Jesteśmy barwną mieszanką kochających przyrodę, żądnych przygód i kreatywnych redaktorów. Mieszkamy w Południowym Tyrolu i łączy nas miłość do pisania i fotografii, gór i kultury. Naszą pasją jest ciągłe odkrywanie nowych historii o ziemi i jej mieszkańcach, o tożsamości i tradycji, o cichych miejscach i tysiącach twarzy Południowego Tyrolu. Naszymi tekstami i zdjęciami chcemy pokazać Wam piękno tego pełnego kontrastów regionu i rozbudzić Waszą ciekawość. Ale przede wszystkim chcemy jednego: zainspirować do podróżowania.

Podobne posty

Usługa