Find accommodation & make a request
from 142 €
LANERHOF Active/Spa/Balance
Spa-Hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 185 €
Quellenhof Luxury Resort Passeier
Sport & wellness resort | Passeiertal
from 190 €
WINKLER Sport & Spa Resort
Design hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 100 €
Hotel Tirolerhof
Gourmet hotel | Welsberg-Taisten at Mt. Kronplatz
from 174 €
MIRABELL DOLOMITES HOTEL
Luxury . Ayurveda & SPA | Olang at Mt. Kronplatz
from 131 €
SONNENHOF Sun/Spa/Panorama
Sporthotel | Pfalzen at Mt. Kronplatz
from 133 €
Vitalpina Hotel Schulerhof
Active hotel | Plaus near Meran
from 201 €
Alpenpalace Luxury Hideaway & Spa Retreat
Exclusive well-being oasis | St. Johann in Tauferer Ahrntal
s
from 158 €
Viktoria Alpine Spa Resort
Wellnesshotel | Hafling near Meran
from 132 €
Hotel Edelweiss
ski week special | Meransen in Eisacktal
from 258 €
Naturhotel Waldheim
Active hotel | Altrei in Southern South Tyrol
The NEW South Tyrol Blog
The best stories from South Tyrol - Get inspired!
s
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose
Active hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz

Zajazdy z historią

Jeśli szukasz wyjątkowego domu wakacyjnego lub miejsca na wyjątkowo klimatyczną kolację, zalecamy zapoznanie się z poniższą listą: Zawiera ona wszystkie hotele, restauracje i zajazdy, które otrzymały nagrodę "Historyczny zajazd roku w Południowym Tyrolu" od 2007 roku.

Jury złożone z ekspertów co roku przyznaje tytuł Historycznego Zajazdu Roku wPołudniowym Tyrolu i zazwyczaj przyznaje także nagrodę specjalną drugiemu obiektowi. Promuje to gościnność w zabytkowych budynkach, a goście doświadczają wyjątkowego połączenia historii, piękna i gościnności.

2024

Ansitz Pünthof w Lagundo: Historia Ansitz sięga XIII wieku. Jest własnością rodziny Wolf od 1633 roku. Od 1957 r. jest wykorzystywany do celów hotelarskich, a obecnie mieści pokoje i mieszkania. Dworek, który od 1979 roku znajduje się na liście zabytków, rozwinął się w wyjątkowy zespół, który spełnia stale zmieniające się zadania turystyczne, a jednocześnie szanuje historyczną strukturę.

Nagrodę specjalną otrzymał również hotel Villa Westend w Merano.

2023

Franziskanerstuben & Goldenstern Townhouse w Bolzano: Franziskanerstuben składa się z 3 przytulnych sal i zabytkowej piwnicy. Tuż za rogiem tego zajazdu na starym mieście w Bolzano, Goldenstern Townhouse przyjmuje gości nocujących w XIII-wiecznym altanie: dwa partnerskie obiekty tworzą harmonijne połączenie historycznego stylu, sprawdzonej tradycji i współczesnej gościnności.

Restauracja Sichelburg w Falzes również otrzymała nagrodę specjalną.

2022

Hotel Palace Merano w Merano: Hotel zachował swój luksusowy urok przez ponad 100 lat i jest jedynym Grand Hotelem w Merano. Niezależnie od tego, czy jest to wspaniała jadalnia, czy wymarzony ogród: hotel, który został otwarty w 1906 roku, urzeka swoją hojną elegancją.

Gasthof Dreikirchen w pobliżu Barbiano również otrzymał nagrodę specjalną.

2020

Hotel Schloss Englar w S. Michele: Zabytkowy dom w Überetsch jest prowadzony przez rodzinę i położony w wymarzonym krajobrazie kulturowym i przyrodniczym. Oferuje historyczne i nowoczesne zakwaterowanie oraz żywą kulturę z własną winiarnią.

Berghotel Ladinia w Corvara in Badia również otrzymał nagrodę specjalną.

2019

Hotel Gasthof Zum Hirschen in Unsere liebe Frau im Walde: Zaledwie kilka kroków od kościoła pielgrzymkowego powstało relaksujące schronienie dla wczasowiczów, które wykorzystuje podstawowe idee dawnego schroniska dla pielgrzymów i harmonijnie łączy je z nowoczesnym komfortem. Rodzinna firma jest miejscem gościnności z relaksującą atmosferą, która zachęca do refleksji nad tym, co najważniejsze.

Gasthof Zum Riesen w Tschars został również wyróżniony specjalną nagrodą. W ten sposób, po rocznej przerwie, ponownie znaleziono dwóch godnych zwycięzców.

2017

Hotel Schloss Sonnenburg w San Lorenzo di Sebato: Dzięki wielkim inwestycjom, wysokiej wrażliwości i poczuciu tradycji, na wpół zrujnowany kompleks klasztorny nad Sonnenburgiem został przekształcony w wyjątkowy czterogwiazdkowy hotel.

Gasthof Krone na placu wiejskim w Aldino również otrzymał nagrodę specjalną.

2016

Ansitz zum Löwen w Burgeis: Budynek na głównym placu Burgeis przez lata nie był używany i niszczał. W 2011 r. został gruntownie odrestaurowany i od tego czasu ponownie kształtuje krajobraz wioski.

Hotel Monte Sella w San Vigilio również otrzymał nagrodę specjalną.

2015

Restauracja Sigmund w Merano: znajduje się w samym sercu starego miasta i kontynuuje tradycję historycznej gospody obok bramy miejskiej. W trakcie tego procesu została bardzo starannie i starannie odnowiona.

Hotel Goldener Adler w Bressanone również otrzymał nagrodę specjalną.

2014

Seehotel Ambach nad jeziorem Caldaro: zabytkowy zajazd ma zaledwie 40 lat i jest jednym z najważniejszych projektów znanego architekta Południowego Tyrolu, Othmara Bartha. Od lat 70-tych XX wieku ani wygląd zewnętrzny, ani wnętrze nowoczesnego budynku nie uległy zmianie. Seehotel jest dobrym przykładem budowania w krajobrazie i symbiozy wnętrza z otoczeniem.

Ottmanngut Suite & Breakfast w Merano również otrzymał nagrodę specjalną.

2013

Hotel Lago di Braies w Braies w Alta Pusteria: Jakby zaczarowana, imponująca fasada zabytkowego hotelu odbija się w wodzie jeziora Lago di Braies. Hotel, który był budowany od 1897 roku, przekonał jury ekspertów przede wszystkim tym, że dąży do współczesnej funkcjonalności, ale jednocześnie zachowuje oryginalność i oryginalność alpejskiego hotelu z przeszłości.

Specjalne wyróżnienie otrzymał również zajazd Löwengrube w Bolzano.

2012

Pension Briol w Dreikirchen niedaleko Barbiano: Według jury, pensjonat zaprojektowany przez malarza Huberta Lanzingera wysoko nad Valle Isarco jest "wybitną syntezą sztuki Nowego Obiektywizmu", charakteryzującą się prostotą, autentycznością, spokojem i starannie dobranymi proporcjami. Budynek wtapia się w naturę, a proste wyposażenie wnętrz z lat 20. jest niemal oryginalne.

Zajazd Vögele w Bolzano również otrzymał nagrodę specjalną.

2011

Hotel Elephant w Bressanone: Historia tego zajazdu sięga 1551 roku, a nazwę zawdzięcza temu, że kiedyś mieścił się w nim słoń - sensacja jak na tamte czasy. Dziś ten imponujący miejski hotel jest nowoczesnym, ekskluzywnym obiektem noclegowym, w którym nowoczesne udogodnienia i historyczne meble, obrazy i dzieła sztuki działają w harmonii.

Specjalne wyróżnienie otrzymał również zajazd Zur blauen Traubew Lagundo.

2010

Parkhotel Laurin w Bolzano: Laurin został zbudowany w latach 1909/1910 w stylu Art Nouveau. Hotel ze 100 pokojami jest gastronomiczną wizytówką Bolzano i nawet dziś emanuje fascynacją "Belle epoque" jak żaden inny hotel w Południowym Tyrolu.

2009

Hotel i restauracja Ansitz zum Steinbock w Villandro: Ansitz został zbudowany prawdopodobnie w XIII wieku. Rezydowali tu panowie Villandro i Neuhaus. Posiadłość została rozbudowana w XVII wieku. Wygląd zewnętrzny jest zasadniczo taki sam jak 300 lat temu. Dyskretne dodatki i stylowe wnętrza sprawiają, że "Steinbock" jest najlepszym adresem w Valle Isarco.

2008

Parkhotel Holzner am Renon: Zbudowany w 1908 roku Parkhotel jest doskonałym przykładem alpejskiej secesji i dziś jednym z najszlachetniejszych adresów na letnie wakacje wysoko nad Bolzano. Ci, którzy tu przebywają, uwielbiają autentyczność i starość.

2007

Hotel Tre Cime di Lavaredo w Sesto: Hotel został zbudowany w okresie międzywojennym i wyróżnia się przywiązaniem do "nowego" obiektywizmu, nie zaniedbując Heimatstil. Hotel jest uważany za jedno z najważniejszych świadectw pionierskiej ery turystycznej w Alta Pusteria.

Current holiday offers

from 110 €
Familienhotel Bella Vista

Experience autumn with the whole family in Vinschgau: hiking programme, childcare, caressing ponies and time for relaxation.

To the hotel
from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel
from 122 €
Hotel & SPA RESORT Majestic

TOP hotel ****s in Pustertal - large garden with swimming pool, natural bathing pond, saunas, guided hikes and much more!

To the hotel
from 105 €
Naturhotel Die Waldruhe

Alpine meets Mediterranean in every facet, with wellness and experiences for nature lovers, active holiday-makers and indulgence seekers.

To the hotel

Jedzenie i picie

Selected accommodations in South Tyrol

Service