Find accommodation & make a request

Południowym Tyrolu zupa jęczmienna

W chłodne jesienne wieczory, podczas Törggelen lub po wspaniałym dniu na stoku narciarskim, nie ma nic lepszego niż pyszna, gorąca zupa jęczmienna.

Gerstesuppe / Barley soup
Gerstesuppe / Barley soup

The barley soup or Gerstesuppe, as it is called in South Tyrol is a dish that never fails in the menu in the fall and winter.

© Comugnero Silvana - Fotolia.com

Każdy, kto spędza wakacje w Południowym Tyrolu, powinien choć raz spróbować tej tradycyjnej zupy! Zupa jęczmienna lub "Gerstsuppe" to oryginalny chłopski posiłek o obfitym smaku. Składniki tego typowego specjału Południowego Tyrolu są proste, ponieważ w przeszłości górscy rolnicy często żyli w skromnych warunkach, ale mimo to powstaje niezwykle pyszne danie.

Południowotyrolska zupa jęczmienna serwowana jest zarówno w rustykalnych alpejskich chatach i przytulnych wiejskich gospodach, jak i w eleganckich hotelach. W typowych restauracjach Törggele zupa jęczmienna jest nieodzowną częścią menu. W niektórych regionach wypoczynkowych, takich jak Val Pusteria, zupa podawana jest z tirtl (pieczony pieróg wypełniony mieszanką twarogu, szpinaku lub kiszonej kapusty).

Składniki takie jak warzywa, zboża i mięso sprawiają, że zupa jęczmienna jest bardzo treściwym i sycącym posiłkiem. Nie tylko ze względu na to i jej rozgrzewające działanie, zupa ta jest nadal bardzo popularna wśród rolników i wędrowców.

Current holiday offers

Przepis

Składniki dla 4 osób:

  • 1 cebula, pokrojona w kostkę
  • po 30 g marchwi, selera naciowego i ziemniaków, pokrojonych w kostkę
  • 100 g wędzonego mięsa, najlepiej wieprzowiny
  • 100 g jęczmienia (perłowego), namoczonego w wodzie 2 godziny wcześniej
  • 2 l zupy mięsnej lub bulionu warzywnego
  • Masło do smażenia
  • 1 liść laurowy

Przygotowanie:

Podsmaż cebulę na maśle na złoty kolor, dodaj warzywa i jęczmień i smaż przez chwilę. Następnie wlej zupę i dodaj liść laurowy. Gotować przez godzinę.

Dodaj pokrojone w kostkę wędzone mięso i ziemniaki i gotuj przez kolejne 20 minut. Dopraw solą i pieprzem i podawaj ze szczypiorkiem.

Specjalności Południowego Tyrolu

Selected accommodations in South Tyrol

Service